Jak zjistit, které aplikace máte předplacené a jak předplatné zrušit?

Jak zrušit předplatné android google play

Jak určitě víte, v Obchodě Play můžete stahovat a nakupovat aplikace. U některých programů zdarma jsou pak vybrané funkce za poplatek, a to buď jednorázový, nebo v podobě pravidelné platby. Máte však přehled o tom, které aplikace máte předplacené? A víte, jak předplatné zrušit?

Které aplikace a služby máte předplacené?

Ačkoli je možnost pravidelných plateb v Obchodě Play již poměrně dlouho, teprve od ledna tohoto roku Google testuje způsob zobrazení všech aplikací, za které uživatel opakovaně platí. Důvodem byl meziroční nárůst předplatných o 80 % a tím i stoupající zájem uživatelů o to, aby měli přehled.

Tuto možnost najdete jak na webu, tak v mobilní aplikaci. Zatímco na webu je v levé postranní nabídce pod položkou Moje odběry, v mobilní aplikaci ji najdete tamtéž jako Předplatné.

Po otevření sekce se zobrazí výpis všech programů a služeb, u kterých máte povolené automatické opakované platby – tedy máte je předplacené. U každé položky jsou tyto údaje:

  • Název aplikace
  • Za co platíte předplatné
  • Cena v korunách/perioda platby (měsíčně, ročně)
  • Datum obnovení, tedy kdy má proběhnout další platba

 

Jak předplatné zrušit?

Když klepnete na položku v přehledu odběrů, respektive předplacených služeb, dozvíte se další podrobnosti, jako je datum zahájení předplatného či platební metoda. Kromě primární platební metody si můžete přidat ještě záložní (například druhou kartu), která se použije v případech, kdy platba předplatného z nějakého důvodu neproběhla.

Chcete-li za aplikaci či službu přestat platit pravidelné poplatky, stačí klepnout na položku Zrušit odběr. V dalším kroku pak můžete vysvětlit, proč chcete předplatné zrušit, přičemž nechybí možnost Odmítám odpovědět. Podle zahraničních zdrojů vás vývojáři během „výpovědní doby“ mohou upozornit, pokud například dojde ke snížení ceny placených funkcí nebo služeb.

Předplatné je ukončeno vždy až ke konci zaplaceného období. Znamená to tedy, že jeho zrušením nepřijdete o zaplacené výhody a funkce hned, ale až poté, co stávající předplatné vyprší. Tento termín pak uvidíte v seznamu odběrů jako Datum zrušení – bude figurovat na pozici, kde bylo původně uváděno Datum obnovení. Po jeho vypršení stávajícího předplatného daná aplikace ze seznamu zmizí.

Kolik máte v Obchodě Play předplacených aplikací a služeb?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)