TOPlist

Jak posílat SMS zprávy z počítače? Jde to rychle a jednoduše

Jak posílat SMS zprávy z počítače

Posílat SMS zprávy z počítače už je dneska opravdu snadné. Jestli se vám jako první vybaví bezplatné SMS brány, kde šlo posílat zprávy do 160 znaků, tak na ně můžete zase rychle zapomenout. Z dostupných řešení jsem vybral jako nejjednodušší posílání SMS z počítače přes Google a Microsoft. Dnešní řešení jsou pohodlná, ať už propojíte telefon s počítačem nebo se přihlásíte díky svému tel. číslu.

Posílejte a přijímejte SMS přes Google (z webu nebo PC)

Velmi jednoduchým způsobem je posílat SMS zprávy přes Google. Zapotřebí bude aplikace Google zprávy, která je z mého pohledu příjemnější než nativní. Zprávy pak můžete posílat ze samostatné aplikace na PC nebo přímo z prohlížeče:

 1. Na počítači nebo tabletu přejděte na stránku zprávy Google
 2. Chcete-li posílat zprávy z prohlížeče, klikněte vpravo nahoře na „Messages for Web“; nebo si stáhněte aplikaci do PC
 3. Na stránce Googlu bude třeba provést spárování s telefonem
 4. Otevřete v mobilu aplikaci Google Zprávy (Messages)
 5. Vpravo nahoře klepněte na nabídku (tři tečky)
 6. Vyberte „Zprávy na webu“
 7. Tlačítkem zapněte Skener QR kódů
 8. Naskenujte QR kód zobrazený na počítači – pod ním si můžete posuvníkem zapnout, aby se telefon neodhlásil
Google Messages
Google Messages

A je hotovo. Následně jste přesměrováni do přehledu kontaktů, kde si nalevo můžete vybrat ze všech dostupných čísel, a ve zbytku obrazovky psát dle potřeby. Dejte si pozor, že spolu aplikace na mobilu a PC komunikují přes Wi-Fi/mobilní data, takže zařízení před odesláním SMS neodpojujte od internetu. Z aplikace se můžete na dvě kliknutí kdykoliv odhlásit, stejně jako spravovat všechno, na co jste zvyklí z mobilu. Vyhledávání v kontaktech pak funguje perfektně, zadat stačí jenom část jména. A pokud jste příznivci tmavého režimu, připravil na něj Google vedle 13 aplikací také zprávy v prohlížeči.

Číst i posílat SMS z počítače jde i přes Microsoft

Když pomineme macOS, používá na počítačích většina uživatelů i firem operační systém Windows. Některé (hlavně státní) podniky pak dokonce fungují s internetovým prohlížečem Bing. Microsoft nezůstal pozadu a vytvořil aplikaci „Váš telefon“ (Your phone), která umožňuje spárování PC a mobilu. Následně je možné prohlížet fotky a rovnou je upravovat nebo číst a psát SMS:

 1. Stáhněte si aplikaci „Váš telefon“ z MS Store
 2. Z Google Play stáhněte „Your Phone Companion“
 3. Proklikejte všechny pokyny, přihlaste se a ověřte účet
 4. Telefon se s počítačem nejlépe spáruje podle telefonního čísla
 5. Pak už jen stačí povolit přístup k SMS (případně i k fotkám)
Link to Windows
Link to Windows

Nastavování je tedy o něco delší než v případě Googlu, ale výsledné řešení je funkční, přehledné a temný režim má už v základu.

Způsobů i aplikací jak posílat SMS zprávy z počítače existuje spousta, mně se jeví jako nejjednodušší uvedená řešení od Google a Microsoft. Zkoušel jsem i několik dalších, ale buď mě odradilo nastavování nebo hodně old school design (ačkoliv funkčně jsou asi OK). Docela dobře pak vypadá ještě aplikace MightyText.

Jak posíláte SMS zprávy z počítače?

Zdroj: Google, Microsoft

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)