Jak odhalit tvorbu AI? Google přinese řešení

Google přidává nástroj, který detekuje AI
  • Do vyhledávače přistane nová funkce „O tomto obrázku“
  • Nástroj má odhalit, jestli je původ fotky v umělé inteligenci
  • Můžeme se na něj těšit už v následujících měsících

S rozvojem umělé inteligence přichází i obavy, jak poznat pravost obrázku. Na to konto přichází vyhledávač Google s funkcí, která zobrazí informace o daném obrázku. Nástroj vám pomůže odhalit, jaký je původ fotky nebo třeba stáří. Umožní uživatelům zjistit, jak starý je nebo jestli byl popsán i jinými zdroji, včetně novin a webů pro ověřování faktů.

Google přidává funkci About This Image

Google má v plánu propojit výsledky vyhledávání s nástrojem „O tomto obrázku“. Oznámen byl v květnu a součástí bude až v následujících měsících, avšak uživatelé anglického jazyka už funkci mají.

Poslední část tohoto nástroje odhalí dostupná metadata, která autor fotky přidal, včetně informací, zda byl obrázek vytvořen nebo upraven pomocí umělé inteligence. Zároveň testuje využití umělé inteligence na vytváření popisů pro stránky, které nemají záznam ve Wikipedii nebo v Knowledge Graph.

Nástrojů bude mít Google v budoucnu více

Google brzy zveřejní i SynthID, pro vytváření vodoznaků a identifikaci generovaných obrázků. Uživatelé mohou vložit téměř nepostřehnutelný digitální vodoznak do svých obrázků a díky tomu identifikovat, jestli byla k vytvoření obrázku použita umělá inteligence.

AI News Update: From Microsoft’s ‚Algorithm of Thoughts‘ to Google’s ‚Synth ID‘

AI News Update: From Microsoft's 'Algorithm of Thoughts' to Google's 'Synth ID'

SynthID může pomoci v boji proti dezinformacím tím, že umožní identifikaci generovaného obsahu, a je plánováno jeho rozšíření pro použití v dalších modelech a integrovat ho do více produktů.

Rozeznáte autorskou tvorbu od umělé inteligence?

Zdroj: 9to5Google, DeepMind, searchenginejournal

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)