Jak natočit podcast pomocí telefonu? 5 aplikací, které vám pomohou

Podcasty
 • Podcasty jsou aktuálně jedním z nejsledovanějších formátů obsahu
 • Aplikace vám usnadní práci s nahráváním, úpravou ale i následným sdílením
 • Veškeré vybrané aplikace jsou ke stažení zdarma

Forma podcastů aktuálně hýbe světem, nyní je zdrojem zábavy, ale i vzdělání, prakticky na jakékoliv téma. Tvůrci si pronajímají nebo dokonce budují svá natáčecí studia a kupují software klidně i za statisíce. Pokud máte podobnou vizi a víte, že máte čím internet obohatit a plánujete sami rozjet kariéru, tyto aplikace vám dokážou usnadnit tvorbu i následnou úpravu bez drahého vybavení.

Spreaker Studio

Podcast Studio
Podcast Studio

Aplikace Spreaker Studio je jednou z nejoblíbenějších aplikací, kterými můžete nahrávat z Androidu.  Nabídne plné uživatelské rozhraní virtuálního studia, funkci upravitelné zvukové desky, živé streamování, nahrávání nebo vícekanálové ovládání hlasitosti. Zmíněná funkce nahrávání vám umožní video pojmenovat, nastavit obrázek, klíčové štítky nebo popis videa. Kromě toho umožňuje výsledek sdílet rovnou s platformou YouTube nebo iHearthRadio.

 • Cena: Zdarma
 • Předplatné: verze zdarma, následující od 20€ (cca 443 Kč)

Spreaker Podcast Radio Official Video

Spreaker Podcast Radio Official Video

Spotify for Podcasters (Anchor)

Anchor není klasickou aplikací a je dostupná i na webu. Platforma je hlavně známá díky propojení se Spotify a také pro svou uživatelsky jednoduchou povahu. Zahrnuje tvorbu, hostování, distribuci a dokonce i monetizaci a analýzu. Kromě toho můžete importovat hlasové zprávy, skupinový chat, importovat hudbu ze Spotify nebo využít nějaká z tematických melodií. Je vhodná jak pro nováčky, tak zkušené podcastery.

Spotify for Podcasters
Spotify for Podcasters
 • Cena: Zdarma
 • Předplatné: Zdarma

Growing and reaching new listeners | Spotify for Podcasters Masterclass

Growing and reaching new listeners | Spotify for Podcasters Masterclass

Podbean

Podbean je platforma, která umožní uživatelům nahrávat a publikovat podcasty. Nabízí také integrované nástroje pro monetizaci, které fungují na měsíční bázi, podobně jako např. známé HeroHero. Kromě toho můžete samozřejmě nastavit i živé vysílání a dokonce za něj být odměňováni pomocí virtuálních dárků. Aplikace je poměrně jednoduchá a nabízí i předplatné.

Podcast Player App - Podbean
Podcast Player App - Podbean
 • Cena: Zdarma
 • Předplatné: verze zdarma, následující od $14 (přibližně 312 Kč)

How To Start a Podcast From Your Phone – Podbean

How To Start a Podcast From Your Phone - Podbean

Soundcloud

Všem známý a dříve velmi oblíbený – Soundcloud. Aplikace na nahrávání podcastů, která dokonce nabídne i bezplatný hosting. Dokáže základní úpravu názvu stopy, žánru, popisu, úpravu náhledového obrázku a také jednoduché nahrávání. Po nahrání vám nabídne statistiky i důkladnou analýzu, díky propojení s ostatními aplikacemi můžete výsledek ihned sdílet na Apple Podcasts nebo Spotify. Jednou z hlavních výhod je velká uživatelská základna, takže můžete dosáhnout širokého publika.

SoundCloud: Play Music & Songs
SoundCloud: Play Music & Songs
 • Cena: Zdarma
 • Předplatné: verze zdarma, následující €7.08 / měsíčně (cca 172 Kč)

How To Upload & Host Your Podcast In SoundCloud? For Free 🎤

How To Upload & Host Your Podcast In SoundCloud? For Free 🎤

Podomatic Podcast Recorder

Posledním tipem je aplikace Podomatic, která nabízí sdílení na sociálních sítích, statistiky i cloudové úložiště. Pomocí tohoto nástroje můžete snadno uploadovat živé vysílání, připojení na Facebook, úložiště i kompletní statistiky. Bohužel Podomatic neobsahuje nástroj pro úpravy a pokud potřebujete upravit svůj pořad, například přidat melodii nebo přechody, budete muset využít jinou aplikaci.

Google Podcasts
Google Podcasts
 • Cena: Zdarma
 • Předplatné: verze zdarma, následující €9.99 / měsíčně (cca 243 Kč)

Co-Cast is Here on Podomatic! Record and Publish Your Podcast with a Guest or Co-Host

Co-Cast is Here on Podomatic! Record and Publish Your Podcast with a Guest or Co-Host

Znáte některou z aplikací?

Zdroj: Riverside, makeuseof, AndroidPolice

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)