Jak naplánovat jarní výlet v aplikaci Mapy.cz? Průvodce nejlepšími tipy

jak naplánovat výlet mapy.cz

Aplikace Mapy.cz je ideálním společníkem na výlety. Pomůže zjistit na jaké zajímavá místa vyrazit, naplánovat příjemnou trasu pěšky nebo na kole, a dokonce pomůže předejít nepříjemnostem, které by na výletě mohli nastat. Jak naplánovat výlet v aplikaci Mapy.cz a odpočinout si úplně od koukání do mobilu?

Kam vyrazit na výlet?

Pokud už nechcete sedět doma, ale nevíte, kam na výlet vyrazit, tak aplikace Mapy.cz nabízí hned dva způsoby, jak získat inspiraci. Pokud kliknete na svoji polohu (nebo i kdekoliv jinde na mapu), tak ve spodním menu můžete použít položky Tipy na výlet nebo Výlet po okolí. Funkce Tipy na výlet prostě a jednoduše zobrazí na mapě různé body zájmu jako památky, parky nebo jiná významná místa v oblasti kterou jste vybrali. Pokud vás nějaké místo zaujme, tak můžete hned vyrazit.

Funkce Výlet po okolí je pak mnohem sofistikovanější a pomůže vám naplánovat zábavu klidně na celý den. Tato vychytávka vám totiž přímo dokáže naplánovat výlet v aplikaci Mapy.cz. Především tedy trasu výletu a zajímavé body na této trase. Pomocí jezdce ve spodní části obrazovky jednoduše zvolíte o jak dlouhý výlet se má jednat. Můžete zvolit cokoliv mezi půlhodinovou procházkou až po dvanáctihodinový pochod na desítky kilometrů. Nejste, ale omezeni jen na pěší trasy. Pokud se například chystáte vyjet na kole, tak lze jednoduše přepnout na cyklistické trasy a aplikace všechno sama přizpůsobí.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Jak vybrat správnou trasu právě pro vás?

Pokud vás nudí pohodlná chůze po rovině nebo naopak ve vašich fyzických možnostech už není zdolávat velké kopce, tak se vám bude hodit přehled o výškovém profilu trasy vašeho výletu. Funkci Výškový profil najdete jednoduše když srolujete při plánování výletu až úplně dolů. Dole pod seznamem míst, které na vás čekají na trase najdete přehledný graf. Tady můžete vidět celkové převýšení na trase i nejnižší a nejvyšší bod vaší trasy.

Co si vzít s sebou na výlet do batohu? Předpověď počasí na trase napoví

Někdy se stane, že člověk vyrazí z domu za krásného slunečného počasí, ale to se brzy změní ve vichřici a déšť. Mapy.cz vám dokážou ukázat předpokládané počasí přímo na trase vašeho výletu. Dokonce není problém i pokud plánujete trasu několik dnů předem. Při plánování trasy výletu stačí pouze zatrhnou položku Počasí na trase. Na vaší trase se hned zobrazí předpokládaná teplota, vítr a srážky. Pokud plánujete výlet na příští víkend, tak v menu Počasí stačí stisknout tlačítko „Teď“ vedle nápisu Čas odjezdu. V dalším menu si jednoduše vyberete čas, kdy se chystáte vyrazit.

Jak si na výletě odpočinout od koukání do mobilu? Trasu si můžete vytisknout

Pokud si chcete na výletě odpočinou od koukání do mobilního telefonu nebo jen nechcete riskovat vybití baterie tak Mapy.cz mají řešení i na tohle. Ve webové verzi aplikace najdete v pravém dolním rohu mapy menu Nástroje. Zde najdete položky Stáhnout jako obrázek nebo přímo Tisk. Můžete si tak přímo celý naplánovaný výlet vytisknout na papír a úplně si odpočinout od koukání do displejů. Pokud budete plánovat váš výlet pohodlně na počítači pomocí Mapy.cz tak se nezapomeňte přihlásit ke stejnému Seznam účtu jako v telefonu. Při použití funkce Uložit pak budete mít přístup k vašim plánům i v mobilu.

jak naplánovat výlet mapy.cz - tisk

Pořiďte si záznam vaší trasy. Stopař vám s tím pomůže

I pokud se rozhodnete využít předchozího tipu a nechat mobil celou dobu výletu v kapse nebo batohu, tak vám přesto může být váš mobilní miláček užitečný. Aplikace Mapy.cz totiž dokáže pomocí mobilu zaznamenávat skutečnou trasu vašeho výletu. Slouží k tomu funkce Stopař. Stačí kliknout v levém dolním rohu na ikonu třech čárek a poté v menu vybrat Spustit stopaře. Doma pak můžete v klidu prohlížet kam vás nohy nakonec zanesly.

Jak používat aplikaci Mapy.cz

Jak používat aplikaci Mapy.cz

Jaké máte tipy pro plánování výletů?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)