Jak na špatné návyky? Zbavit vás jich může i Google kalendář

Google kalendář a špatné návyky

Google Kalendář není jen o událostech a schůzkách. Dá se poměrně dobře použít i jako aplikace pro vylepšení produktivity, nebo jako odrazový můstek, pokud máte špatné návyky. My vám ukážeme jak na to.

Špatné návyky pomůže odstranit Google kalendář

Všechno se točí kolem funkce cílů, která byla tento rok do kalendáře přidána. Pomůže vám nastavit cíle a následně vám bude připomínat, že na nich musíte pracovat. A nemusí se to týkat jen práce, můžete si třeba nastavit pravidelné běhání nebo alespoň 30 minut číst knihy.

To nejlepší na tom je, že všechnu těžkou práci s plánováním splní Google kalendář za vás. Stačí mu jen říct, co všechno chcete dělat a on už najde dostatek času v týdnu. Samozřejmě ale za vás nebude vstávat, běhat, takže lidská síla a vůle je stále potřeba. Díky němu si ale můžete vypracovat dobré návyky.

Vybrání cíle

Začít je snadné. Po spuštění Google kalendáře klepneme na plusovou ikonku v pravém dolním rohu. Z nabídky pak vybereme cíle podle toho, co chceme zlepšit nebo s čím chceme začít. Aplikace se pak zeptá na několik otázek, podle kterých pak pozná kdy a jak často bude upozorňovat na cíl. Pokud v nabídce nenajdete aktivitu, kterou chcete provádět, můžete si vytvořit svůj vlastní cíl.

Dále si pomocí odpovědí na otázky vyberete jak často chcete aktivitu dělat a také odhadnout kolik času vám zabere. Nakonec si vyberete nejlepší čas, ve kterém chcete, aby vás Google kalendář upozorňoval. V kalendáři se pak aktivita objeví jako událost, kde už si ji budete moct každý upravit pomocí standardního rozhraní kalendáře, pokud mu v něčem nebude vyhovovat původní zadání.

A to je vše. Teď je řada na Google kalendáři, který bude hledat ideální čas pro splnění cílů. Bude například automaticky přesouvat cíle, pokud do kalendáře přidáte událost, která se časově kryje. Také se snaží učit podle toho, jestli cíle označíte jako hotové, nebo je naopak odložíte. To se hodí například na ranní běh, kdy několikrát po sobě odmítnete běhaní nastavené na 6:00. Aplikace tak zkusí pro příště nastavit běhání na pozdější čas, aby se dal splnit zadaný cíl a neprohlubovaly se tak špatné návyky.

Google Calendar
Google Calendar

Používáte cíle v Google kalendář, nebo máte jiné triky jak na špatné návyky a lepší organizaci dne?

Zdroje: blog.google, gizmodo.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)