TOPlist

Jak na root telefonu Samsung i9100 Galaxy S II s Androidem 4.1.2 (návod)

sgs2_root

Koncem minulého týdne jsme informovali o uniklém testovacím firmwaru I9100XXLSJ s Androidem 4.1.2 Jelly Bean. Uživatelé hlásí, že jde o překvapivě stabilní sestavení a všechny funkce fungují dobře (zaznamenali jsme ale také stížnosti na příliš velkou spotřebu baterie). Švédská pobočka Samsungu v říjnu potvrdila, že Galaxy S II by měl dostat aktualizaci na oficiální Jelly Bean v průběhu listopadu. Dnes si ukážeme, jak telefon s tímto firmwarem rootnout. Samozřejmě je otázkou, zda uvedený postup bude platit i pro finální verzi.

Důležitá upozornění

Než se pustíte do čtení návodu, který vás provede krok za krokem celým procesem, věnujte pozornost následujícím upozorněním:

 • Návod je platný pro firmware I9100XXLSJ. Pro novější verze nemusí (ale může) fungovat!
 • Postup je určen výhradně pro Samsung i9100 Galaxy S II. Nezkoušejte ho na žádném jiném zařízení!
 • Rootnutím telefonu dochází ke ztrátě záruky!
 • Pokud v průběhu procesu dojde k chybě, může se zařízení zablokovat (tzv. bricknout).
 • Důrazně doporučujeme provést zálohu všech dat ze zařízení. Zálohujte nainstalované aplikace a další data, jako jsou kontakty, zprávy, záložky, atd.
 • Před započetím si nejprve pečlivě přečtěte všechny kroky postupu.
 • Pokud se přes veškerá výše uvedená varování rozhodnete root provést, činíte tak na vlastní zodpovědnost a s vědomím rizika, že může dojít k znefunkčnění telefonu. Metody a postupy popisované zde jsou považovány za riskantní a neneseme zodpovědnost v případě, pokud se něco pokazí.

Jak provést root Samsungu Galaxy S II s firmwarem I9100XXLSJ

 1. Stáhněte si soubor CWM-SuperSU-v0.97.zip (klikněte na poslední odkaz na stránce Download CWM-SuperSU-v0.97.zip).
 2. Přejmenujte tento soubor na update.zipSoubor nerozbalujte!
 3. Připojte telefon k počítači USB kabelem (předpokládáme, že máte korektně nainstalované ovladače). Zkopírujte soubor update.zip do kořenového adresáře interní paměťové karty.
 4. Vypněte telefon.
 5. Zapněte telefon, přičemž při startu držte současně tlačítka pro zapnutí telefonu a zvýšení hlasitosti (Volume Up+Power).
 6. V Recovery použijte tlačítka pro zvýšení resp. snížení hlasitosti pro pohyb v menu a tlačítko Domů pro výběr. Vyberte možnost Install zip from SD card.
 7. V další nabídce vyberte /sdcard/update.zip.
 8. Tím se spustí instalace balíčku update.zip, který jsme ve třetím kroku kopírovali do telefonu.
 9. Až instalace skončí, zvolte Go Back a poté Reboot Now.

V seznamu aplikací by měla přibýt nová ikonka SuperSU a v případě požadavku na oprávnění roota by se měl zobrazit následující dialog.

V seznamu aplikací by měla přibýt nová ikonka SuperSU V seznamu aplikací by měla přibýt nová ikonka SuperSU

V případě požadavku na oprávnění roota se zobrazí dialog V případě požadavku na oprávnění roota se zobrazí dialog

Tím byste měli získat práva roota na nejnovějším Androidu 4.1.2 Jelly Bean pro Galaxy S II. Nyní můžete nainstalovat všechny možné báječné aplikace, jež tato práva vyžadují (viz náš seriál Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony), přistupovat k systémovým souborům a provádět další úkony, jež bez zvýšených oprávnění nejsou možné.

Zdroje: diskuzní fórum XDA a Android Soul.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (60)