Jak fotí Xiaomi Redmi 7? První fotografie a videa z levného telefonu

jak foti redmi 7 test fotografii a videa

Je to pár dní, co se představil telefon Redmi 7. Dnes se podíváme blíže na to, jak tento levný mobil s cenovkou kolem částky 4 tisíce Kč fotí a nahrává videa. Dokáže telefon od Xiaomi překvapit anebo zapadne v silné konkurenci?

Testování fotoaparátů v telefonu Xiaomi Redmi 7

Na zadní straně tohoto telefonu se nachází duální fotoaparát s 12 a 2 MPx. Světelnost je F/2,2. Sekundární fotoaparát se stará o hloubku ostrosti. Nechybí LED blesk anebo podpora HDR či režim portrétu, právě díky druhému fotoaparátu. Telefon podporuje nahrávání videa ve FullHD rozlišení (1920 x 1080 pixelů) a maximálně 60 FPS. Selfie kamera je schovaná ve výřezu a má 8 MPx.

Xiaomi Redmi 7 test videa – den

Xiaomi Redmi 7 test videa - den

Xiaomi Redmi 7 test videa – noc

Xiaomi Redmi 7 test videa - noc

Závěrečné hodnocení fotografií z Redmi 7

Hned na úvod musíme napsat, že nízká cena telefonu Redmi 7 (Heuréka) se projevuje i na fotografiích. V dobrém světle dokáže mobil fotografie zachytit velmi dobře, s fotografiemi nebudete mít problém až v podstatě do západu slunce, A to je rozhodně dobré, vzhledem k tomu, kolik za telefon zaplatíte. Musíme pořád brát v potaz, že Redmi 7 se dá koupit za 4 tisíce Kč. Telefon má věrné barevné podání, to si Xiaomi dokázalo pohlídat.

Pokud se zaměříme na noční fotografie a snímky pořízené v horších světelných podmínkách, tak je to přesně takové, jak jsme čekali. Šumu sice není tolik, protože se poměrně dost vyhlazuje, to má však za následek to, že se hodně ztrácí detaily. Obzvlášť ve světlých a tmavých místech. Všimnout si toho můžete na velkých světelných tabulích. U nočních snímků značně pracuje i stabilizace, což velmi dobře můžete vidět u fotografie se sportovním autem. Lidé v pozadí fotografie jsou rozmazaní z důvodu delšího času, který musela stabilizace udržet, aby bylo auto ostré. Brzy se můžete těšit i na finální hodnocení Redmi 7 v naší recenzi.

Redmi 7

Redmi 7

1.0
  • Displej 6,26", 1520 x 720 px, IPS
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 632
  • RAM 2/3/4 GB
  • Fotoaparát 12 + 2 MP
  • Baterie 4 000 mAH
  • Cena od 3 990 Kč

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí fotografie z Redmi 7?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)