Jak fotí nový telefon Honor View 20? První fotografie přímo z Paříže

honor view 20 test fotoparatu

V minulém týdnu jsme mohli vidět evropské představení telefonu Honor View 20. Jde o nejlepší Honor telefon, který byl doposud vyroben. Pokud jde o fotoaparát, tak se společnost rozhodla vrátit k jednomu hlavnímu fotoaparátu na zadní straně. Ten má 48 MPx a doplňuje jej 3D snímač. Nechybí ani podpora umělé inteligence. Jak si Honor View20 poradí s fotkami?

První fotografie z Honor View 20

Honor View 20 má hned několik zajímavých a nových funkcí, které jej posunují o úroveň. Menší daní za to je vyšší cena. Zajímavé je to, že Honor si na zadní straně zvolil v podstatě jen jeden hlavní fotoaparát pro focení a natáčení videa. To je přesný opak toho, co můžeme vidět u mateřské společnosti Huawei, kde se používají u prémiových telefonů 3 fotoaparáty. Počet fotoaparátů ale nemusí vždy znamenat lepší fotografie, ostatně to dlouhé roky ukazuje i společnost Google u svých Pixel telefonů, které mají jen jeden hlavní fotoaparát. Nyní se k nim zařadí v podstatě i Honor, protože sekundární 3D fotoaparát k focení či nahrávání fotografií používá minimálně.

HONOR_View20_barevne_varianty

Jak už jsme psali výše, hlavní fotoaparát Honor View 20 má 48 MPx, přesněji jde o snímač Sony IMX586. Světelnost má rovněž velmi dobrou, zastavila se na hodnotě F/1,8. Selfie kamera je schovaná v otvoru v displeji a má 25 MPx a světelnost F/2,0. Bohužel telefonu chybí optická stabilizace obrazu (OIS), uživatelé se musí spolehnout pouze na tu elektronickou (EIS). Sekundární 3D fotoaparát na zadní straně shromažďuje informace o objektech, dokáže poznat hloubku i pohyb. Využívá se technologie ToF (Time of Flight). Jeho hlavní využití u fotografií nalezneme v režimu portrétu.

honor-view20-fotoaparat

S vylepšením fotografií pomáhá umělá inteligence. Díky čipsetu Kirin 980 údajně dokáže rozeznat v reálném čase více než 60 kategorií a 1500 scénářů, podle kterých následně automaticky nastavuje fotoaparát. Podobně jako u Huawei telefonů, i Honor obdržel speciální noční režim. Pokud se zaměříme na video, tak Honor View 20 dokáže nahrávat až ve 4K rozlišení a 30 FPS. Potěší super zpomalené video s 960 FPS.

[aps_product_sz id=“531000″]

Jak fotí Honor View 20?

Na levé straně najdete fotografii z telefonu Honor View 20, na pravé straně se nachází výřez stejného snímku. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Závěrečné hodnocení fotografií z Honoru View 20

Z těchto fotografií a toho, co jsme zatím mohli vidět, tak kvalita fotografií Honoru View 20 je na velmi vysoké úrovni. Ano, nedá se sice rovnat s těmi nejlepšími, ale musí se počítat i s tím, že telefon je oproti těm opravdu prémiovým modelům jako Huawei Mate 20 Pro nebo Samsung Galaxy Note 9 levnější. Fotografie za dobrých světelných podmínek jsou v podstatě perfektní. Barvy jsou realistické, ostrost je na vysoké úrovni i expozice je na tom dobře. U nočních snímků můžeme vidět více šumu, což je způsobeno i absencí optické stabilizace obrazu. Zároveň si můžete všimnout toho, že se ztrácí detaily. Brzy se ale můžete těšit na další fototesty, kde Honor View 20 porovnáme s jinými telefony. A to i třeba takovými, které se zanedlouho představí na veletrhu MWC 2019.

Jak se vám líbí fotografie z Honor View 20?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)