TOPlist

Jak dostat do Google Maps 7.0 offline mapy? Poradíme vám! (návod)

maps2-e1373460296135

Vydání nové aktualizace pro Google Maps jsme vám již přiblížili, ale bohužel nic není bezchybné. Nejen, že z programu zmizela služba Latitude, ale někteří uživatelé si již všimli, že absenci hlásí i ukládání map pro offline použití. Jak je totiž dobře známo, mapy od Googlu pracují pouze v online režimu a pokud vám na záda funí operátor s tristně malým datovým balíčkem, pak si asi občas rozmyslíte, zda v mapách něco vyhledávat. O zahraničním používání nemluvě. V předchozích verzích existovala krásně zpracovaná funkce, pomocí které bylo možno uložit mapové podklady určité oblasti do telefonu a nebylo třeba je dokolečka stahovat.

maps_ico

Jak v otevřené zprávě informoval komunitní manažer pro Google Maps, tato funkcionalita není v nejnovějším updatu verze 7 běžně dostupná. Proč říkáme „běžně“? Ona tam totiž je, jenže dobře schovaná. Z jakého důvodu se Google uchýlil k tomuto tahu? Těžko říct. Podstatná je následující informace: pokud chcete uložit zobrazenou oblast mapy do offline paměti, pak stačí, když do hledacího rámečku napíšete (nebo díky hlasovému ovládání vyslovíte) heslo „OK Maps“. Vyhledávací okénko se následně změní a upozorní vás na to, že se mapy ukládají do vyrovnávací paměti. Jakmile dosáhnou hodnoty sta procent, jsou plně připraveny k používání i bez datového připojení.

Ve "starých" mapách patřila funkce "Zpřístupnit offline" mezi oblíbené Ve „starých“ mapách patřila funkce „Zpřístupnit offline“ mezi oblíbené

Jedná se o dost krkolomný způsob, jak tuto akci provést, ale můžeme být rádi, že ji lze využít aspoň takto. Není totiž snadné odhadnout, jak se budou offline mapy ukládat v následujících aktualizacích – zda Google službu opět vrátí v plné síle nebo ji naopak zařízne stejně jako čím dál tím větší počet dalších služeb (Google Reader, Latitude,…). Možná se tedy bude hodit na závěr jedna rada: pokud si nepotrpíte na aktuálnost aplikací, raději zůstaňte u starší verze.

Vyberte oblast, kterou chcete zpřístupnit a napište do hledání "OK Maps". Vyberte oblast, kterou chcete zpřístupnit pro offline používání a napište do hledání „OK Maps“.

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)