TOPlist

Konkurence pro Oura Ring je tu. Stojí výrazně míň a má hromadu funkcí

iris ring

Chytrý prsten Oura Ring byl poprvé představen již v roce 2015 a má méně konkurence, než by si kdo mohl myslet. Překvapivě se do tvorby tohoto gadgetu nepustila žádná z velkých firem jako Google, Apple, Samsung či Huawei. Díky tomu se mohou prosadit menší firmy. Nyní míří na Kickstarter další velice zajímavý produkt – Iris Ring.

Tento chytrý prsten disponuje snímačem krevního tlaku (jeho měření bude ale součástí aktualizace, která dorazí až příští rok), pulzním oxymetrem, 18 LED diodami a šesti fotodetektory PPG. Podle firmy půjde o vůbec nejpřesnější prsten pro měření zdravotních aktivit a to díky většímu počtu senzorů. Můžete si s ním změřit srdeční tep, teplotu, okysličení krve, ale také sportovní aktivitu nebo kvalitu spánku a stresu.

K zobrazení dat bude zapotřebí doprovodná aplikace v telefonu, ve které si (podobně jako u Oura Ringu) můžete nechat zobrazit ještě přesnější data za měsíční předplatné. Na jedno nabití vydrží přibližně čtyři dny, což je průměrná hodnota, překvapí však cena. Ta je totiž na Kickstarteru stanovena na 137 švýcarských franků, což je asi 3 200 korun. Za tuto částku byste si nekoupili ani polovinu nejlevnějšího Oura Ringu. Ten vychází na 314 EUR (asi 7 300 korun). Po skončení kampaně bude stát asi o tisícovku více.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšlíte nad koupí chytrého prstenu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)