iPhone 12 Pro v DxOMark: konkurence zaujala hlavně videem

iphone 12 pro dxomark

Renomovaný web DxOMark přinesl jako první recenzi fotoaparátu telefonu iPhone 12 Pro. Jsme sice více zvědaví na model 12 Pro Max, který disponuje zcela novou soustavou fotoaparátů, ale i u normálního modelu si Apple polepšil. Pojďme se na něj tedy podívat.

iPhone 12 Pro v DxOMark

Celkově si telefon odnesl 128 bodů, což je o 4 body lepší výsledek, než v případě loňské řady 11 Pro. Má tedy stejné skóre, jako Xiaomi Mi 10 Pro a za Huawei P40 Pro zaostává o jeden bod. Co se týče hardwaru, všechny tři fotoaparáty mají rozlišení 12 megapixelů. Ten hlavní (26mm) má světelnost f/1,6 a OIS, dále je zde 13mm ultraširkoúhlý objektiv se světelností f/2,4 a jako poslední se zde nachází 52mm teleobjektiv se světelností f/2,0 a OIS. Kromě těchto senzorů se zde ale také vůbec poprvé nachází LiDAR skener.

Apple iPhone 12 Pro, outdoor video

Apple iPhone 12 Pro, outdoor video

Recenzent telefon převážně chválí. Dle něj patří mezi silné stránky telefonu bleskurychlé automatické ostření, barevná věrnost snímků a také zachování velkého množství různých detailů. Pochválil také noční snímky, kde však podotkl, že fotkám občas chyběl dostatek detailů. Ultraširokoúhlý snímač je pak prý dobrý, na ostatní vlajkové lodě však o něco ztrácí. Co bylo chváleno jednoznačně nejvíce bylo video. Celou recenzi si můžete přečíst na webu DxOMark.

Co říkáte na tento výsledek?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)