Chudáci jablíčkáři: balení iPhone 12 zřejmě nebude zahrnovat nabíjecí adaptér. Dokoupit půjde zvlášť

iphone 12 nabíjecí adaptér

V posledních hodinách se na internetu šíří informace, že balení iPhone 12 zřejmě nebude zahrnovat nabíjecí adaptér. S touto zprávou přišel známý a renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, který se jen málokdy splete.

Balení iPhone 12 nebude zahrnovat nabíjecí adaptér

Dle něj nedostanou nadcházející iPhony v balení ani sluchátka EarPods, ani nabíjecí adaptér. Uživatelé se tak budou muset spokojit s nabíjecím kabelem, který součástí balení zůstane. Apple bude nabízet ke koupi nový 20W adaptér, který nahradí současný 18W. Ten je součástí balení Pro verzí posledních jablečných telefonů. Kuo rovněž uvedl, že Apple koncem roku ukončí výrobu 5W a 18W adaptérů.

A proč k tomu dojde? Dle Kua se díky podpoře 5G sítí v nových iPhonech výrazně zvýší náklady na výrobu. Apple za cenu toho, aby zachoval stejné ceny musel přistoupit k tomuto kroku. Kromě toho přestane jablečný gigant dodávat koncem roku nabíječku i do balení iPhone SE 2020, právě kvůli ukončení její výroby.

Nejsme žádní analytici, ale myslíme si, že kdyby Apple zvedl o pár stovek cenu a zachoval v balení nabíjecí adaptér, udělal by lépe. Z takového rozhodnutí totiž může sklidit akorát (oprávněný) posměch Android uživatelů, kteří často dostanou rychlou nabíječku i k telefonu za pár tisíc korun.

Tolerovali byste podobný krok u své značky?

Zdroj: macrumors.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)