Apple odhalí nové iPhony 10. září. Co přinesou a uspějí proti Androidu?

iphone 11

Apple dnes rozeslal pozvánky na svou zářijovou konferenci Keynote, kde zcela jistě představí nové iPhony. O těch toho víme z kolujících úniků a spekulací celkem dost. Jablečná společnost ráda ukrývá mimo jiné do svých pozvánek easter eggy, které se týkají chystaných produktů. Co tedy můžeme od hlavní konkurence Androidu čekat?

V posledních dnech se hojně spekuluje o tom, že Apple představí novou řadu iPhonů. Vedle iPhonu 11 a iPhonu 11R by měla přijít zcela nová řada – iPhone Pro. Ten by měl kromě toho nejlepšího, co jablečná firma nabízí podporovat Apple Pencil a nabídnout nejlepší fotoaparát. Čelní strany zůstanou u všech modelů totožné. Nabídnou tradiční bezrámečkový design s výřezem pro Face ID a čelní kamerku. Face ID by mělo být mnohem rychlejší a mělo by umět rozpoznávat obličeje i z větších úhlů. Dva z nich nabídnou OLED panely, přičemž jeden bude disponovat LCD displejem. Patrně se bude jednat o nástupce iPhonu XR.

iPhone 11 Clone Unboxing!

iPhone 11 Clone Unboxing!

Pozvánka na zářijovou Keynote v sobě může ukrývat mnohé. Může se jednat o nové barevné provedení levnějších iPhonů, pět nových produktů které Apple představí (tři iPhony + Apple Watch + ?), nebo dokonce nové logo společnosti. Vlajkové lodě navíc nabídnou hned tři fotoaparáty, jedinou černou ovcí bude opět nástupce iPhonu XR, který nabídne “pouze” duální fotoaparát. Ve všech bude tikat nejnovější čip Apple A13, který posune již tak vysoký výkon na lepší úroveň. Samotný výrobce TSMC označuje technologii čipu jako 7nm+, tedy vylepšenou 7nm technologii.

Celkem překvapivou zprávou je možné zachování Lightning konektoru, jelikož minulý rok na podzim se Apple rozhodl s ním alespoň u iPadů Pro skoncovat. Nové iPhony rovněž nenabídnou podporu 5G, kterou si nechávají až na příští rok. Ceny by měly zůstat přibližně stejné, jako za současné modely. Vše, o čem zde píšeme jsou ale pouze nepodložené spekulace. Musíme si tak počkat na 10. září, kdy Apple své produkty představí a ukáže, zda se dokáže vrátit na výsluní a napravit své stále menší prodeje iPhonů.

Jste zvědaví na to, co nabídnou nové iPhony?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)