TOPlist

iOS 13 upraví váš pohled při videohovoru FaceTime

Facetime automaticky upraví pohled očí.

Služba FaceTime patří přesně mezi ty věci, které jsou skvělé na ekosystému Apple. Jedná se o video hovory přenášené přes datovou síť nebo Wifi a snadno tak můžete komunikovat se svými blízkými z očí do očí. Teda, teď to bude v iOS13 opravdu z očí do očí. Ačkoli se to netýká Androidu, považuji to za zajímavou ukázku technologie.

Automatická korekce pohledu očí v FaceTime

Apple iOS13 je mnohými považován za jeden z nejinovativnějších mobilních operačních systému a vývojář Will Sigmon objevil zajímavou funkci. Všeobecně se při videohovorech setkáváme s tím, že volající koukají na displej/monitor a ne do kamery a nedívají se tudíž protistraně do očí. iOS13 to bude umět pomocí umělé inteligence opravit a zvednout váš pohled. Funkci jsem si vyzkoušel viz. obrázky a opravdu funguje. Nutno ale říct, že je člověk trochu vykulený. Pokud na tom vývojáři nezapracují, FaceTime bude služba plná vykulených lidí. Na druhou stranu budou videohovory ještě osobnější, protože se opravdu budete dívat z očí do očí. Nutno podotknout, že tato funkce aktuálně funguje jen na telefonech Apple iPhone Xs a Xs Max, pravděpodobně využívá technologii FaceID. Na druhou stranu mne překvapuje, že to neumí o rok starší desítka.

https://twitter.com/WSig/status/1146146914985009154

Co říkáte na zásah AI do video hovoru?

Zdroj: engadget.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)