inWatch One – inteligentní hodinky s GSM modulem

inwatchone_ico

Zatímco stále čekáme na inteligentní hodinky velkých společností, jako jsou Apple, Google, Samsung a LG, malí čínští výrobci využívají situace a přicházejí s velmi atraktivními kousky. Jedněmi z mnoha jsou hodinky inWatch One (původní projekt z Kickstarteru), na kterých běží značně modifikovaný Android 4.0 Ice Cream Sandwich, jež patrně nejvíce zaujmou integrovaným GSM modulem. Zatím není známo, zda je z hodinek možné přímo telefonovat (představa je to přinejmenším zvláštní), nicméně jisté je, že ukazatel času se bude moci připojit k Internetu a používat online služby bez nutnosti spojení s telefonem.

Z hlediska hardware se budoucí zákazníci mohou těšit na dvoujádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz, 1,54palcový dotekový displej s rozlišením 240 x 240 obrazových bodů, 2Mpx fotoaparát (!) a kapacitu baterie 500 mAh. K dispozici bude operační paměť velká 512 MB a interní úložiště schopné pojmout 4 GB dat. Chybět nebudou ani moduly Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Kromě své primární role, kterou je zobrazování aktuálního času, je zařízení schopno poskytnout rychlý přístup k populárním čínským službám, jako jsou WeChat, Sina Weibo, QQ a Baidu. Dále bude možné sledovat svou polohu a hodinky poslouží také při sportovním vyžití. Vzhledem k tomu, že přístroj běží na Androidu, může být jeho funkčnost rozšířena pomocí aplikací třetích stran.

inWatch One jsou již v prodeji na oficiálních internetových stránkách za 1 788 čínských jüanů (cca 5 700 Kč), ale můžete si je koupit jen v Číně, takže bohužel budeme muset počkat na vydání Sony SmartWatch 2 nebo oznámení jiných chytrých hodinek ostatních mezinárodních společností.

Technické parametry inWatch One

  • Procesor: dvoujádrový, 1,2 GHz.
  • Operační paměť: 512 MB.
  • Interní úložiště: 4 GB.
  • Rozměry: 55 x 40 x 13,5 mm.
  • Obrazovka: 1,54″ OLED, doteková, 240 x 240 obrazových bodů (220 dpi).
  • Hardwarová tlačítka “domů” a “power”.

Zdroje: 4PDA, Engadget, oficiální stránky.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)