IntelliJ IDEA. Profesionální prostředí IDE pro Javu

splash13-1

Komerční článek

Společnost JetBrains je uznávaný tvůrce inteligentních prostředí IDE a nástrojů pro zvýšení produktivity vývojářů. Od svého založení na začátku roku 2000 vytvořila společnost JetBrains mnoho oceňovaných produktů, mezi něž patří ReSharper, nezbytné produktivní rozšíření pro Microsoft Visual Studio; TeamCity, řešení distribuované trvalé integrace; YouTrack, neskutečně rychlý vyhledávač problémů a systém správy projektů i mnohá další. V roce 2012 obdržela firma JetBrains cenu JAX Innovation Award pro nejinovátorštější společnost podpory vývoje v jazyce Java, konkrétně za svůj hlavní produkt IntelliJ IDEA, jenž je mnohými považován za nejinteligentnější prostředí IDE pro Javu.

Od publikování slavného článku Martina Fowlera z roku 2001, Crossing Refactoring’s Rubicon (Překročení Rubikonu refaktorizace), který chválil IntelliJ IDEA za zavedení první refaktorizace v Javě, se toto IDE stalo jedním z nejoblíbenějších prostředí vývoje pro profesionály práce a Javou. Dnes je IntelliJ IDEA prostředím IDE jazyka Java s nejrychleji rostoucím mindshare (sdílení nápadů) a poskytuje nejúplnější podporu uživatelů zabývajících se vývojem pro podniky, web i mobilní platformy.

logo_intellij_idea

Klíčovým principem každého prvku IntelliJ IDEA je jasné zaměření na produktivitu vývojáře. Jak jeho tvůrci říkají: „Pokud nějaký prvek nezvyšuje produktivitu vývojáře Javy, tak do produktu nepatří.“ Pozornost věnovaná nejmenším detailům je to, co činí prostředí IntelliJ IDEA speciálním. Toto IDE opravdu rozumí vašemu kódu a pomáhá vám chytrými a vhodnými návrhy v každém kontextu: okamžité a inteligentní dokončování kódu, průběžná analýza kódu při zápisu, snadná navigace v projektu a spolehlivé refaktorizační nástroje.

IntelliJ IDEA je jediným prostředím IDE Javy, které nabízí komplexní sadu nástrojů pro nejdůležitější moderní technologie hned po instalaci, bez potíží s doplňky. Podpora podnikových technologií zahrnuje Java EE, Spring, GWT, Struts, Play, Grails, Google App Engine a jiné, stejně jako integraci s většinou aplikačních serverů.

splash13-1

Po shromáždění značného množství nápadů za uplynulý rok došlo nedávno k aktualizaci IntelliJ IDEA na verzi 13. Ta nabízí podporu Java EE 7, lepší podporu Spring, nové nástroje pro vývoj na platformě Android, přepracovanou integraci Gradle a mnohé další.

Protože se jedná o úspěšný komerční produkt, má IntelliJ IDEA vlastní zdarma nabízenou open­source verzi pro Javu, Groovy, Scala a vývoj pro Android. Verzi IntelliJ IDEA Community Edition si lze bezplatně stáhnout a je otevřená úpravám ze strany členů komunity pod licencí Apache 2.0.

logo_jetbrains

Jedním z nejdůležitějších oznámení pro vývojáře pro platformu Android za poslední rok je předvedení nástroje Android Studio společnosti Google, který je novým vývojovým prostředím pro systém Android. Je vytvořen ve spolupráci s JetBrains z IntelliJ IDEA Community Edition, aby zajišťoval lepší možnosti vývoje pro vývojáře na platformě Android.

Verze IntelliJ IDEA Ultimate i IntelliJ IDEA Community Edition vycházejí z platformy IntelliJ. Od svého uvedení v roce 2009 se IntelliJ Platform stala nejlepší platformou pro další vývojáře prostředí IDE a jiných vývojářských nástrojů, protože ihned nabízí nejvíce možností. Řada dalších IDE JetBrains, např. PhpStorm, PyCharm, RubyMine, AppCode a WebStorm, také využívá platformu IntelliJ.

Zajímáte se o vývojářskou činnost? Přijďte za námi na Android RoadShow 2014 tuto sobotu 21. 6. od 9:00 v Konferenčním Centru U Hájků. Společnost JetBrains je partnerem akce. ARS logo

registraceHome

Komerční článek

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)