Weathershot by Instaweather: foťte snímky s počasím a lokací

Weathershot-by-Instaweather-fotografie-pocasi

Možná i vy jste na některé sociální síti narazili na fotografii, kde součástí snímku byly informace o aktuálním počasí v místě pořízení. S velkou pravděpodobností byl takový obrázek pořízen aplikací Weathershot by Instaweather, kterou vám dnes představíme v krátké recenzi.

Obsah článku

Co Weathershot by Instaweather slibuje?

Základní princip jsme vystihli v úvodním odstavci. Dle popisku v Obchodě Play můžete s touto aplikací sdílet fotku si informací o aktuálním počasí v místě, kde se právě nacházíte. Kromě údajů o teplotě nechybí slovní popis situace, datum a čas pořízení, čas východu a západu slunce, případně další údaje. Na jedné straně se sice říká, že “obrázek vydá za tisíc slov”, na straně z druhé ale jen z fotky nepoznáte, zda je v daném místě -10 C, nebo -15 C (pokud se tedy nejedná o fotku teploměru :) ).

Vzhled fotek můžete ovlivnit pomocí šablon, kterých je k dispozici více než sto. Každý snímek tak může být neokoukaným originálem. Jednotlivé skiny v rámci šablony obsahují různě podrobné informace od jednodušších s aktuální teplotou a základními údaji, až po velmi detailní předpověď s tlakem vzduchu, teplotou, deštěm, směrem a sílou větru. Alfou a omegou pak je sdílení – obrázky můžete sdílet na Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare, posílat e-mailem či MMSkou.

Instaweather – Photos inspired by weather

Instaweather - Photos inspired by weather


Jak Weathershot by Instaweather funguje v praxi?

Při instalaci je nutné počítat s tím, že jde o poměrně objemnou aplikaci (balíček má kolem 36 MB). Trochu zvláštní však je, že ačkoli je aplikace v Obchodě Play prezentována jako Weathershot by Instaweather, její ikona je pojmenována jen Instaweather. Po prvním spuštění vás přivítá průvodce, který vás seznámí se základními funkcemi, kterými je pořizování fotek s informacemi o počasí a jejich sdílení.

Pak se již ocitnete v aplikaci, připomínající uživatelským rozhraním programy pro pořizování fotek. Nutno podotknout, že Weathershot funguje pouze v režimu na výšku. Pokud je telefon připojen k Internetu, stáhnou se automaticky informace o počasí k danému místu. Posunem obrazu do stran můžete přepínat mezi různými vzhledy a podrobnostmi údajů. Většina popisků je lokalizována do češtiny, nicméně u některých se budete muset smířit s angličtinou.

Pokud by vás základní decentní prezentace informací o počasí nebavila, můžete klepnout na plovoucí kruhové tlačítko v pravém horním rohu a vybrat si jiný skin. Nabídka je skutečně široká, většina skinů je však zpoplatněná částkou 24 Kč (každý skin však obsahuje několik variant zobrazení).

 

Fotíme s informací o počasí

Poté, co si vyberete vzhled informací, přijde na řadu tlačítko pro pořízení snímku, které je přesně na místě, kde byste ho ve fotografické aplikaci čekali. Po vyfocení se nabídnou tři další možnosti: smazání (Delete), uložení (Save) a sdílení fotky. V této fázi ještě stále máte možnost upravit zobrazované informace. Pokud se rozhodnete obrázek sdílet, dostanete v dalším kroku na výběr ze všech podporovaných aplikací.

Podívejme se ještě na čtyři tlačítka, rozmístěná po dvou vlevo a vpravo od ikony spouště. Tlačítko Locate slouží k manuálnímu zadání polohy (ve výchozím stavu se používá poloha určená GPS) či podle bodů sítě Foursquare. Tlačítko Gallery slouží k přidání informací o počasí k dříve pořízenému snímku. V takovém případě Weathershot by Instaweather automaticky stáhne a doplní informace o počasí platné k místu a času pořízení fotky. Tlačítko Video slouží k natočení videa s vloženými informacemi o počasí a konečně poslední tlačítko přepíná mezi předním a zadním fotoaparátem.

Resumé

Aplikace Weathershot by Instaweather slouží k publikování fotek s vloženými informacemi o počasí v daném místě a čase. Je poměrně jednoduchá a přímočará – například ke sdílení snímku na Facebooku budete po spuštění potřebovat jen čtyři klepnutí. Výběr skinů zdarma je sice omezený, ale pro většinu případů najdete takový, který bude odpovídat vašim představám. Další skiny pak můžete pořídit prostřednictvím nákupů v aplikaci. Škoda jen, že některé popisky nejsou ani po mnoha letech existence v češtině.

Program je v Obchodě Play veteránem – figuruje tu od roku 2012 a za tu dobu si ho stáhlo přes pět milionů uživatelů. Průměrná známka 4,2 svědčí o jejich převažující spokojenosti. K dispozici je také verze “Pro” za 23 Kč, která nabízí více skinů zdarma, možnost vypnout vodoznak, neobsahuje reklamy a dostává aktualizace o dva týdny dříve.

WeatherShot (old)
WeatherShot (old)

Weathershot (old PRO)
Weathershot (old PRO)

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)