TOPlist

Facebook dává uživatelům vědět, že vlastní Instagram a WhatsApp, co chystá? (spekulace)

instagram facebook nový název propojení messenger

Informace o tom, že Facebook vlastní sociální síť Instagram a chatovací platformu WhatsApp není žádnou novinkou. Nyní, však dává po několika letech toto spojení svým uživatelům více na zřetel. Pro obě aplikace, Instagram i WhatsApp chystá nový název. Co společnost Facebook se svým monopolem na poli sociálních sítí a komunikace pravděpodobně chystá a jaký by to mělo dopad na uživatele?

Nový název pro Instagram a WhatsApp

Společnost Facebook odkoupila Instagram v roce 2012, chatovací platformu WhatsApp pak do svého portfolia přidala v roce 2014. O obou těchto transakcích se v dané době hodně diskutovalo a není tak pravděpodobně mnoho uživatelů, kteří by o tomto spojení nevěděli. Přesto se nyní, po sedmi a pěti lidech Facebook rozhodl pro nový název obou populárních aplikací, Instagram a WhatsApp. Nejedná se o žádnou drastickou změnu, obě platformy by ke svému stávajícímu názvu měly pouze dostat přízvisko „from Facebook“. Upravené názvy, které se již na některých zařízeních začaly objevovat by se tak měly jmenovat „Instagram from Facebook“ a „WhatsApp from Facebook“.

Instagram
Instagram
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Mluvčí společnosti se k tomuto kroku vyjádřila ve smyslu, že chtějí uživatelům pomoci ujasnit informace o službách a produktech, které jsou součástí portfolia Facebooku. Rozdíl by pak měl být patrný pouze při načítání aplikace a v jejich popisu v rámci obchodu Play. Důvodem pro nový název sociální sítě Instagram a chatu WhatsApp, tak může být pouhá snaha o to, dát uživatelům najevo, že obě aplikace patří pod Facebook. Druhou variantou je však již dříve avizované propojení WhatsApp a sociálních sítí Instagram a Facebook (přesněji řečeno Messenger) do jedné velké komunikační sítě.

Propojení Instagram, Facebook Messenger a WhatsApp

Šér Facebooku, Mark Zuckerberg svůj plán zveřejnil již na začátku roku. Jeho cílem je více propojit Instagram, WhatsApp a Facebook. Toto propojení je plánováno na začátek roku 2020 (který se nezadržitelně blíží). Výsledkem tohoto propojení by mělo být usnadnění komunikace v rámci aplikace Instagram, Facebook Messenger a WhatsApp. Žádná z těchto aplikací by nezanikla, pouze byste například mohli odepisovat na zprávy z WhatsApp v rámci Instagramu a naopak.

facebook instagram whatsapp propojeníZdroj: https://www.publicdomainpictures.net/cs/view-image.php?image=260871&picture=facebook

Nový název pro WhatsApp a Instagram by tak mohl znamenat předzvěst očekávaného propojení Facebook portfolia. Prozatím se však jedná jen o pouhé dohady, které nepochází z žádného oficiálního zdroje. Jistá je jen změna obou názvů, která může mít skutečně jen informační charakter.

Uvítali byste propojení aplikací?

Zdroj: CNET

 

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)