Jak na videohovory na Instagramu? Spojení je až pro šest uživatelů

videohovory na Instagramu

Poslední verze aplikace Instagram s sebou nese novinku v podobě videohovorů s ostatními uživateli. Jde mimo jiné o další důkaz toho, že se s Facebookem stále více překrývají v nabídce nástrojů a možností. Novinka je součástí dosavadní funkce Direct, přes kterou je možné posílat obsah v soukromých konverzacích. Tento nástroj byl rozšířen o možnost poskytovat hovory s přenosem obrazu. Jestliže máte možnost uživateli psát přes Direct, můžete s ním uskutečnit také volání. Videohovory na Instagramu umožňují spojení pro maximálně šest uživatelů zároveň.

Návod na spuštění videohovorů na Instagramu

  1. Zapněte si aplikaci Instagram
  2. Vpravo nahoře je na domovské obrazovce ikona pro funkci Direct (papírová vlaštovka). Na tu klikněte.
  3. Zde máte dvě možnosti
    • Vyberte si konkrétního uživatele a na jeho kartě spusťte videohovor pomocí ikony s kamerou.
    • Klikněte rovnou na ikonu s kamerou a budete si moci vybrat, které uživatele do hovoru připojíte.

Po zahájení hovoru ihned uvidíte přes celu obrazovku spojení s ostatními. Tu můžete minimalizovat, pokud budete chtít s telefonem pracovat i jinak. Jestli budete chtít do probíhajícího hovoru někoho dalšího přidat, stačí přejet prstem odspodu obrazovky a vybrat si z nabídky, případně daného uživatele manuálně najít. Nezapomeňte, že videochatovat s vámi může kdokoli, od koho jste přijali přímou zprávu. Pokud chcete někomu zamezit v tom, aby vás mohl kontaktovat prostřednictvím videochatu, můžete ho zablokovat nebo danou konverzaci ztišit. Zkuste novinku otestovat a dejte nám vědět, jak jste s ní spokojení.

Instagram
Instagram

Vyzkoušíte videohovory na Instagramu?

Zdoj: mashable

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)