Praktický tip: Jak do mobilu ukládat fotky pořízené přímo přes Instagram?

Instagram ukládání původní fotky

Jak asi není potřeba moc připomínat, Instagram patří mezi nejoblíbenější sociální sítě světa a potvrzují to také počty stažení její aplikace. Služba, která za několik let přerostla z jednoduchého nástroje na úpravu fotek v komplexní ekosystém s živými videopřenosy či několika formami chatování, ale stále nezapomíná na své původní poslání. Totiž libovolně zkrášlit (hodnocení kvality ponechejme na každém individuálně) pořízené snímky pomocí filtrů a několika dalších atributů. Zkušenějším uživatelům této platformy to asi nemusíme vysvětlovat. Věděli jste ale, že Instagram umožňuje i ukládání původní fotky, která byla pořízena přímo skrze aplikaci? Platí to i o videích.

Instagram
Instagram

Instagram a ukládání původní fotky / videa

V čem je taková funkce užitečná? Aplikace Instagram při bezprostředním focení či natáčení, tedy nikoli při výběru již existujícího obsahu z galerie, za standardních okolností využije zachycený okamžik jen pro úpravy a publikaci. A původní podklad pak nikam neuloží. To je hodně mrzutá a nepraktická věc, když se vám například podaří vyfotit opravdu skvělý záběr, který by si zasloužil nejen publikaci na Instagramu s filtry a jinými úpravami, ale i uložení originálu do mobilu. Třeba pro pozdější úpravy nebo i tisk. I když se tak aplikace chová standardně, naštěstí s tím jde něco udělat. V nastavení.

Možnost pro ukládání originálu, který pořídíte přímo v aplikaci, je v ní už celkem dlouhou dobu. Možná už od raných verzí. Pokud jste o ní ale nevěděli a minimálně jednou vás mrzelo, že ji nemáte zapnutou, tak tady máte postup:

  1. Otevřete aplikaci Instagram
  2. Přejděte na váš profil (ikonka vpravo dole)
  3. Otevřete Nastavení (ikonka vpravo nahoře a pak položka úplně dole)
  4. Přejděte na Účet
  5. Vyberte položku Původní příspěvek
  6. Zapněte možnost Uložit původní příspěvky

Kromě tohoto přepnutí si můžete také zvolit, jestli se mají do paměti telefonu ukládat i upravené a zveřejněné příspěvky. Zejména u videí ale myslete na jejich případnou velikost.

Jak často publikujete na Instagram?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)