Novinka Instagram TV chce konkurovat YouTube: Půjde o zcela novou aplikaci

igtv instagram tv predstaveni

Instagram se rozšiřuje neuvěřitelnou rychlostí, včera oznámil, že překročil hranici jedné miliardy uživatelů. Na první miliardu dosáhl ještě rychleji než například Facebook. Mnohem zajímavější ale bylo oznámení Instagram TV, což bude samostatná aplikace a služba určená speciálně videa.

Instagram TV umožní nahrávat videa o délce až 60 minut

Facebook se netají tím, že si také chtějí ukousnout část z trhu, kterému dominuje YouTube. Před několika měsíci značně vylepšil videa na Facebooku, nyní spouští Instagram TV, neboli IGTV. Tato služba bude určena hlavně pro mobilní telefony.

instragram tv

To jde vidět i na podpoře vertikálních videí, počítá se totiž s tím, že většina obsahu se bude také přehrávat na telefonech. Klasický Instagram umožňuje nahrávání videí o délce 60 vteřin, případně 15 vteřin ve Stories. U IGTV se délka záznamu značně zvyšuje, a to na 60 minut. V tuto chvíli není aplikace spuštěna, vydání se plánuje v následujících týdnech, a to na Android i iOS.

Welcome to IGTV

From our CEO Kevin Systrom (instagram.com/kevin)“Today, we have two big announcements to share. First, Instagram is now a global community of one billion! Since our launch in 2010, we’ve watched with amazement as the community has flourished and grown. This is a major accomplishment — so from all of us at Instagram, thank you!Second, we’re announcing our most exciting feature to date: IGTV, a new app for watching long-form, vertical video from your favorite Instagram creators, like LaurDIY (instagram.com/laurdiy) posting her newest project to King Bach (instagram.com/kingbach) sharing his latest comedy skit. While there’s a stand-alone IGTV app, you’ll also be able to watch from within the Instagram app so the entire community of one billion can use it from the very start.IGTV is different in a few ways. First, it’s built for how you actually use your phone, so videos are full screen and vertical. Also, unlike on Instagram, videos aren’t limited to one minute. Instead, each video can be up to an hour long.We strived to make it simple, too. Just like turning on the TV, IGTV starts playing as soon as you open the app. You don’t have to search to start watching content from people you already follow on Instagram and others you might like based on your interests. You can swipe up to discover more — switch between “For You,” “Following,” “Popular” and “Continue Watching.” You can also like, comment and send videos to friends in Direct.Also like TV, IGTV has channels. But, in IGTV, the creators are the channels. When you follow a creator on Instagram, their IGTV channel will show up for you to watch. Anyone can be a creator — you can upload your own IGTV videos in the app or on the web to start your own channel.Instagram has always been a place to connect with the people who inspire, educate and entertain you every day. With your help, IGTV begins a new chapter of video on Instagram. We hope it brings you closer to the people and things you love.”IGTV will be rolling out globally over the next few weeks on iOS and Android.

Zveřejnil(a) Instagram dne Středa 20. červen 2018

 

V nové aplikaci se vám rovnou zobrazí lidé, které sledujete na klasickém Instagramu. Sledovat ale půjdou i videa cizích lidí, které vám bude IGTV doporučovat, chybět nebude ani položka populární, což je něco jako Trendy na YouTube. Samozřejmostí je pak možnost “lajkování” a komentování videí. Velkým plusem je to, že když nebudete chtít tvořit obsah pro Instagram TV, tak přehrávání delších videí bude fungovat i v klasickém Instagramu.

Instagram
Instagram

Těšíte se na Instagram TV? Myslíte si, že služba uspěje?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)