Nová Instagram aplikace prý bude o textech a konkurovat Twitteru

Instagram textová aplikace jako Twitter novinka

Instagram je plný obrázků a videí, doménou Twitteru jsou hlavně texty a Facebook… ten to kombinuje tak nějak všechno dohromady a je na něm i váš šéf i babička. Takové je dlouholeté tematické rozdělení tří významných celosvětových sociálních sítí. Občas se najdou pokusy tyto základní hranice překročit a uspět s nějakým obsahovým experimentem, ale většinou to úplně neklapne. Uvidíme, jak nyní uspěje Instagram, jehož dílem má být prý aplikace zaměřená hlavně na texty.

Instagram
Instagram

Vývojáři údajně pracují na nové textové “Instagram” aplikaci, která by mohla vytvořit silnou konkurenci Twitteru. Ten už se snažilo napodobit či porazit několik konkurentů či startupů, ale zatím bez výraznějšího úspěchu. Projekt pod hlavičkou firmy Meta by byl ale nejspíš mnohem silnější kalibr.

Instagram textová aplikace jako Twitter

Co by prý mohla nová aplikace / sociální síť nabídnout?

  • Textové příspěvky až do délky 500 znaků.
  • Odkazy, fotografie a videa v délce až pěti minut. Podobně jako na Twitteru se budou moci ostatní zapojit do vašich textových příspěvků pomocí lajků, odpovědí a přeposílání.
  • Centralizovaný kanál, kde se budou zobrazovat textové příspěvky od vašich sledujících a doporučený obsah.
  • Instagram také plánuje zpřístupnit tuto aplikaci spolu s dalšími, jako je Mastodon (aplikace podobná Twitteru). Uživatelé jiných aplikací tak budou moci vyhledávat váš účet, sledovat vás a dokonce komunikovat s vašimi příspěvky.
  • Ačkoli půjde o zcela novou aplikaci, bude stále integrována s Instagramem, což lidem usnadní její vyzkoušení. Počítá se s plnou synchronizací.
  • Můžete se přihlásit pomocí svého uživatelského jména a hesla Instagramu a v nové aplikaci budete mít všechny své sledující a lidi, které sledujete. V nové aplikaci bude také viditelný váš profil, bio a ověření Instagramu.

Co se týče data spuštění, tak to zatím nebylo oficiálně oznámeno.  Nicméně očekává se, že nová aplikace bude k dispozici již nyní v červnu. Tedy stále v době, když zmíněný Twitter prochází dost chaotickým obdobím.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Používáte teď více Instagram, nebo Twitter?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)