Nová éra na Instagramu. Po vzoru TikToku můžete libovolně stahovat Reels

Instagramové Reels se nově budou dát stáhnout
  • Instagram přichází s podobnou strategií jako TikTok
  • Nově bude uživatelům umožněno stahovat všechny Reels
  • Na videa bude přidán vodoznak, pro přilákání nových uživatelů

Platforma Instagramu umožnila stahovat Reels videa už v červnu, bohužel pro nás, funkce byla dostupná pouze pro uživatele USA. Nově bude tato funkce dostupná po celém světě a kdokoliv si bude moci v aplikaci stáhnout každé veřejně dostupné video, nejen uložit jako doposud. Stačí klepnout na šipečku označující možnost sdílení a zahájit stahování.

Podobný koncept můžeme znát již několik let z TikToku, který si díky této strategii během covidové doby vybudoval poměrně slušnou uživatelskou základnu. Stejně jako u TikToku, Instagram na stažené videa přidá vodoznak, díky kterému bude pro příjemce obsahu moci ihned dohledat odkud pochází. Tvůrci samozřejmě mají možnost stažení zakázat a v případě že se v pozadí objeví licencovaná hudba, audio obsah bude odstraněn. Funkce stahování má pomoci přilákat na platformu více uživatelů.

Instagram slibuje nové funkce i pro tvůrce

Instagram je známý tím, že neusíná na vavřínech a uživatelům stále dopřává nové a praktické funkce. Ať už mluvíme o fotografických filtrech nebo schopnosti měnit měřítko, ořezávat jednotlivé klipy, neustále vylepšuje možnosti do úplného detailu. Po několika letech také přidá 10 nových anglických hlasů pro převod textu na řeč ve videích a to může znamenat, že doba kdy se dočkáme českého hlasu se blíží.

Jednoduchý a stručný návod ukazuje například tento Twitterový příspěvek:

Sledujete Reels? Oceníte tuto funkci?

Zdroj: engadget

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)