Chybí vám společné “sjíždění” Instagramu? Nová funkce ho zkusí nahradit

Instagram společné sledování náhled

Pár nebo větší skupinka lidí nalepená zrakem na displej(e) telefonu a projíždějící fotky a videa na Instagramu. Jednou za čas předávka mobilů nebo společné sledování. V dnešní době nic neobvyklého, hlavně v podání mladších uživatelů této sociální sítě. I když to někteří mohou považovat za zvláštní formu digitální deformace a závislosti na internetu, sociálních sítích a telefonu obecně, je tomu tak. Společné sledování Instagram feedu může některým lidem v současné době velmi chybět a tak vývojáři této platformy přišli se zajímavým řešením. Skrze videohovory bude možné společně “sjíždět” fotky a videa.

Instagram společné sledování

Provozovatelé sociální sítě si od toho slibují alespoň částečné zbourání bariér, které v současné situaci nastaly. Ti, kteří jsou zvyklí procházet aktuální příspěvky ve společnosti dalších lidí, mohou tuto potřebu nově uspokojit na dálku. Společné sledování poskytuje Instagram přímo v okně Direct zpráv. Pokud má uživatel dostatečně aktuální verzi aplikace, najde při videopřenosu mezi spodními ikonami položku Média. Skrze ni je pak možné skupinově procházet uložené, olajkované nebo doporučené příspěvky.

Instagram Stay Home

Co všechno Instagram od 24. března zavedl kvůli nemoci Covid-19:

  • Více vzdělávacích a informativních zdrojů ve vyhledávání.
  • Přidány nové nálepky obsahující důležité informace o koronaviru a jeho šíření.
  • Z doporučení byly odstraněny účty související s Covid-19, které nejsou prokazatelně od úřadů a zdravotnických organizací.
  • Přidány nové nálepky odkazující na charitativní sbírky.
  • Přidána nová nálepka “Stay Home”. Když ji vámi sledovaní uživatelé používají ve stories, všechny se sdružují do jednoho společného.
  • Společné sledování Instagram příspěvků v Direct video chatu.
Instagram
Instagram

Už jste si všimli zmíněných změn? Vyzkoušíte něco z toho?

Zdroj: Instagram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (1)