Rozdělíme si účty na Instagramu do skupin? Novinka se testuje

účty na Instagramu do skupin

Chyběla vám někdy na Instagramu funkce rozdělování účtů, které sledujete, do přehledných skupin? Možnosti, která by mohla pomoci třeba při prohlížení fotek od nejoblíbenějších uživatelů, se možná brzy dočkáme. Vývojáři zahájili testování této funkce u vybraných lidí. Na internetu se objevily screeny napovídající, jak by to mohlo vypadat, když si budeme chtít rozdělit účty na Instagramu do skupin.

Jane Machun Wong sdílela snímky obrazovky, které zachycují rozdělení účtů podle různých parametrů. Funkce připomíná seznamy na Twitteru či dříve používané skupiny přátel na Facebooku. Jestli jde toto rozdělení poté aplikovat na zobrazený obsah, nebo jde o pouhé seskupení na jedné obrazovce, to z příspěvku zřejmé není.

screen rozdělení uživatelů na instagramu do skupin

Základní skupiny jsou nastavené automaticky. Testovaná novinka nabízí například seznam uživatelů, na jejichž obsah reagujete nejméně. Jde zřejmě o nástroj, který vám má pomoci vyfiltrovat účty, o které už možná nemáte zájem, nebo jsou úplně neaktivní. Dalším automatickou skupinou je soupis účtů, které se nejčastěji zobrazují ve vašem feedu. Vzhledem k tomu, že Instagram nedávno přešel z chronologického zobrazování na feed řízený algoritmem, zdá se to poněkud manipulativní.

Pokud ovšem bude novinka globálně zavedena, což v tento moment pochopitelně vůbec není jasné, měla by snad nabízet i vytváření vlastních skupin. Ze zmíněných screenů vyplývá, že si uživatelka vytvořila seznamy uživatelů na základě zájmů o umění, komiksy a cestování. Další možnosti se možná ukážou na budoucích screenech.

Instagram
Instagram

Chtěli byste si rozdělit účty na Instagramu do skupin?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)