Instagram spustí v ČR nové prvky pro rodiče a teenagery

Instagram rodiče teenager kontrola ČR zabezepčení novinky

Společnost Meta oznámila, že v Evropě včetně ČR spustí do konce letošního roku několik nových bezpečnostních prvků v rámci sociální sítě a aplikace Instagram. Jde o opatření určená pro mladé uživatele i jejich rodiče, která vznikla ve spolupráci s odborníky a již několik měsíců fungují v USA.

“Rodiče budou mít nově možnost získat dohled nad účtem svého dítěte, a to po přijetí pozvánky, kterou rodič či dítě odešle. Dostanou tak přehled například o tom, koho dospívající uživatel sleduje, kolik času tráví na sociálních sítích nebo mít možnost stanovit přestávky a denní limit používání Instagramu,” popisuje společnost s tím, že současně otevírá poradenské online Rodinné centrum.

Instagram
Instagram

Se zaměřením na teenagery Meta testuje novou funkci „nudge”. Pokud se dospívající uživatel věnuje v online prostoru stále stejnému tématu, tato funkce bude zasílat upozornění s podněty na jiné téma. Dojde také k rozšíření funkce „Připomenutí přestávek”, která už dnes uživatele upozorňuje na nadměrný čas strávený na sociálních sítích. Tato upozornění budou mít podobu Reels, ve kterých budou vystupovat mladí tvůrci.

Jak vnímáte Instagram a jeho vliv na mladé?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (0)