Facebook zbrojí proti TikToku. Instagram spustil 15sekundová videa Reels

Instagram Reels

Čínská aplikace TikTok je nyní pod opravdu velkým tlakem. V prvé řadě pod politicko-právním. Kvůli obavám z bezpečnosti a nedostatečné ochraně uživatelských dat proti ní momentálně brojí dokonce celé státy. Indie ji v rámci rozporů z Čínou zařadila po bok dalších nežádoucích nástrojů a americký prezident Donald Trump je momentálně odhodlaný tento nástroj úplně zakázat na území USA. TikToku se nicméně nedá upřít opravdu extrémní popularita, která stojí na zveřejňování a sledování 15sekundových videí. Tento formát se tedy postupně snaží napodobit či úplně okopírovat další konkurenti. S velmi silným protivníkem se nyní vytasil Facebook, jehož sociální síť Instagram před pár hodinami spustila funkci Reels. Ta má téměř stejný princip jako TikTok.

Co Instagram Reels umí a jak fungují? Jde o patnáctisekundová videa, která je možné vytvořit “na jeden zátah”, nebo i poskládat z více střihů či přidáním stopy z galerie. K dispozici jsou efekty z rozšířené reality, je možné měnit rychlost videí a pro lepší naplánování startu natáčení je přítomný i odpočet.

Instagram
Instagram

Pro účely efektního střihu u stejné kompozice je možné využít i nástroje pro kontrolu zarovnání objektů v záběru. Jako zvukovou stolu lze vybrat existující skladby z databáze Instagramu, nebo i vlastní. Reels půjdou publikovat na soukromých i veřejných profilech. Místo pro ně bude nejen v klasickém kanálu příspěvků, ale i v sekci Explore a ve Stories.

Budete tuto novinku využívat?

Zdroj: Instagram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)