Instagram zavádí velmi užitečnou funkci pro živé přenosy

Instagram živé přenosy plánování

Patříte mezi tvůrce, kteří na Instagramu často uskutečňují živá vysílání? Nebo je naopak rádi sledujete v podání vámi sledovaných osobností nebo značek? Tak či onak by vás měla potěšit zpráva, že tato sociální síť zavádí možnost plánování pro živé přenosy. Pro tvůrce to znamená, že mohou své sledující v novém prostředí efektivně připravit na přesný čas, kdy se začne vysílat. Followeři zase získají novou možnost, jak takový přenos nepropásnout.

Instagram
Instagram

V současné chvíli je k dispozici pouze běžné upozornění, že někdo právě začal vysílat. Ano, autor vysílání může své sledující na konkrétní čas předem nalákat i jinak, jenže followeři musejí na tento čas sami myslet a vysílání si poté manuálně pustit. Nově bude možné tuto událost s několika dalšími kroky, včetně notifikace a odeslání odkazu, naplánovat. A to až devadesát dní dopředu.

Tvůrce vytvoří název a čas vysílání a sledující, kteří mají zájem, jej potvrdí stisknutím tlačítka. Budou poté upozornění patnáct minut před živým přenosem. Instagram chystá i Practice Mode, ve kterém si tvůrci mohou ke kontrole spustit záběry dopředu. Obdobně nyní fungují vysílání na Facebooku.

Jak často sledujete něco live na Instagramu?

Zdroj: slashgear

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)