Osmnáct bylo? Instagram zavádí v ČR nový způsob ověření věku

Instagram nové ověření věku ČR

Společnost Meta, provozovatel sociální sítě Instagram, oficiálně přikročila k dříve avizovanému novému způsobu pro ověřování věku uživatelů. Mimo jiné i v ČR tak budou muset mladiství, kteří budou chtít manuálně zvýšit svůj věk nad hranici plnoletosti, provést nové úkony. V loňském roce Instagram vyzval uživatele, kteří datum narození neuvedli, aby tak učinili, pokud chtějí službu používat i nadále. Teď nastal další krok.

Instagram
Instagram

“Ověření věku u dospívajících bude nově možné dvěma způsoby. Nahráním snímku občanského průkazu, který bude po 30 dnech smazán, nebo pomocí nové funkcionality, která rozpozná věk uživatele ze selfie obličeje,” popisuje Meta, která údajně chce znát věk uživatelů, aby jim Instagram mohl umožnit trávit čas a konzumovat obsah přiměřený jejich věku.

Jak bude nově možné provést ověření věku na Instagramu?

  1. Nahráním občanského průkazu, který bude po 30 dnů zabezpečen na serverech společnosti Meta a poté smazán.
  2. Nahráním video selfie obličeje, Instagram na této novince spolupracuje se společností Yoti, která se specializuje na způsoby ověřování věku při zachování maximální míry soukromí. Yoti na základě videa obličeje odhaduje skutečný věk uživatelů.

“Pokud se uživatel rozhodně nahrát video selfie, jeho videosnímek je sdílen pouze se společností Yoti. Technologie Yoti pak odhaduje věk na základě rysů obličeje. Po ověření věku je snímek smazán. Funkcionalita nedokáže rozpoznat identitu uživatele – soustředí se pouze na věk,” dodává Meta s tím, že více informací o tom, jak technologie funguje, si mohou případní zájemci přečíst.

Co říkáte na nové způsoby ověření věku?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)