Instagram Lite: Nová nenáročná aplikace pro levné telefony

instagram lite nova aplikace

Facebook hodně nečekaně bez nějakého většího oznámení vypustil do světa novou aplikaci Instagram Lite. Funguje přesně tak, jak byste od Lite verze očekávali. Jedná se o mírně osekanou verzi, která má minimální velikost a náročnost na výkon telefonu či internetová data. Určena je hlavně pro země třetího světa, nicméně Lite či Go aplikace jsou hodně oblíbené i ve vyspělých zemích, obzvlášť kvůli tomu, že lidem stačí základní funkce dané aplikace.

Instagram Lite nezabírá ani 1 MB

Velikost Instagram Lite je 573 KB, to je cca 1/55 klasického Instagramu. Přitom v ní nechybí většina základních funkcí, které u Instagramu potřebujete. A to včetně filtrování a editování fotografií. Nechybí ani podpora Stories. Dvě větší omezení, se kterými musíte u Lite verze počítat je to, že nemůžete sdílet videa a také nemůžete posílat přímé zprávy vaším přátelům.

Další mínus je prozatím v dostupnosti této aplikace, mluvčí společnosti Facebook potvrdil, že začal test v Mexiku. Neprozradil zatím ale ani to, kdy se může rozšířit do dalších zemí. Aplikace už je sice oficiálně na Google Play, ale pokud nejste v Mexiku, tak si ji nenainstalujete. Existuje už ale APK soubor ke stažení, takže Instagram Lite můžete instalovat ručně. Stažení APK souboru pak můžete učinit přes APKMirror.

Instagram Lite
Instagram Lite

Využijete Instagram Lite, nebo vám náročnost a velikost klasického Instagramu nevadí?

Zdroj: firstpost.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)