Na Instagramu má být bezpečněji. Díky těmto novinkám

Instagram bezpečnostní opatření nové nástroje 2022

Sociální síť Instagram by se měla brzy stát příjemnějším místem pro komunikaci. Tvůrci tamního obsahu budou moci využít vylepšené bezpečnostní nástroje, které jim pomohou lépe čelit nenávistným komentářům, filtrovat urážlivý obsah a blokovat nevyžádané zprávy. Část nových opatření přitom vychází ze stávajících funkcí.

Instagram
Instagram

“Známé osobnosti, tvůrci obsahu a další uživatelé s vyššími dosahy publikovaného obsahu jsou často svědky značného počtu nenávistných komentářů a jiných agresivních útoků na sociálních sítích. Instagram se s pomocí nových nástrojů snaží tyto negativní jevy omezit. Cílem je také podpořit vstřícnější a pozitivnější konverzace,” uvedla k novinkám společnost Meta, která populární síť provozuje.

Mezi vylepšená bezpečnostní opatření patří:

  • Vylepšené blokování „multi-blok” – pokud uživatel zablokuje jiného uživatele Instagramu, má pak možnost automaticky zablokovat i ostatní účty, které tento uživatel používá. Jedním krokem tak půjde zamezit všem útokům ze strany daného uživatele. Podle odhadů Instagramu by mělo ubýt až o čtyři miliony bloků za týden, tyto účty budou nyní blokovány automaticky.
Instagram bezpečnostní opatření nové nástroje 2022 block updates blokování
  • Skrytá slova – aktualizovaná funkce umožní tvůrcům filtrovat urážlivý obsah ve zprávách, komentářích a odpovědích na Stories. Kromě toho Instagram testuje možnost, že by byl filtr nastaven pro tvůrce obsahu jako výchozí. Tvůrci budou mít také možnost vytvořit si vlastní seznam slov, které chtějí filtrovat a omezit.

V případě, že se uživatel rozhodne poslat tvůrci obsahu přímou zprávu, Instagram mu v dolní části chatu připomene, aby byl ve své zprávě vstřícný a laskavý. Instagram také v angličtině, portugalštině, španělštině, čínštině a arabštině rozšiřuje upozornění, která bude uživatele nabádat, aby si svou reakci promysleli, a to v případě, že systém vyhodnotí obsah jako potenciálně urážlivý.

Jaký máte nyní pocit z komentářů na Instagramu?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (0)