Inputting+: jednoduchá práce s textem na vašem mobilním zařízení

inputting+ hlavni

Práce s textem na mobilních zařízeních nemusí být ani v dnešní době zrovna pohodlná. Titěrná písmenka, nepřesné automatické opravy či obyčejné (lidské) překlepy – všichni tito “škůdci” dokáží psaní na mobilních telefonech značně znepříjemnit. Pokud na vašem zařízení často píšete a rádi byste vyzkoušeli jeden z nástrojů, který vám při editaci textu usnadní práci, věnujte pozornost následujícím řádkům, kde si Inputting+ v krátkosti představíme.

Co Inputting+ vlastně umí?

Základní funkcí aplikace je schopnost vrátit zpátky předchozí krok a také se přesunout o krok vpřed. Pokud bychom funkce srovnali s editací textu u operačního systému Windows, jednalo by se o klasické “undo” a “redo” funkce, jejichž zkratky – ctrl+z a ctrl+y – jistě velmi dobře znáte a v praxi využíváte. Inputting+ navíc zvládá vyhledávání textu a jeho nahrazení (ctrl+f). Nyní se pravděpodobně ptáte, jakým způsobem se zmiňované funkce zakomponují do Androidu. Odpovědí je plovoucí okénko, jenž se zobrazí pokaždé, když začnete psát. Nezáleží přitom na tom, zda se chystáte psát zprávu skrze SMS, Facebook, WhatsApp, plovoucí okno se na displeji objeví prakticky vždy, když se spustí klávesnice.

Inputting+ (7)

Editace textu v praxi

Když se při psaní rozhodnete, že budete text upravovat a stisknete modré plovoucí okénko, dostanete se do transparentního rozhraní, které zobrazí vámi napsaný text a nabídne vám všechny dostupné úpravy. V horní části obrazovky si můžete povšimnout (ze screenshotů níže) šipek určených pro “posun” textu, tedy zda se vrátíte o krok zpátky či vpřed. Hned vedle těchto šipek se nachází lupa sloužící k vyhledávání v textu a nahrazování slov či frází. V pravém horním rohu ještě zbývá ikona tzv. Clip Stacku, který si můžete doinstalovat zcela zdarma. Clip Stack slouží jako inteligentní schránka, do které se ukládají zkopírované texty a zároveň je lze z této schránky dále editovat (kopírovat, upravovat). Pokud tedy máte ve svém Clip Stacku uložené své oblíbené fráze, můžete je při psaní jednoduše zkopírovat do textu, čímž ušetříte spoustu času.

Inputting Timeline

V aplikaci Inputting+ lze skrze mikrotransakci zpřístupnit jednu velmi zajímavou funkci – Inputting Timeline. Po zakoupení se změní uživatelské rozhraní aplikace na přehledný seznam veškerých textů, které jste na vašem mobilním telefonu napsali. V tomto Timeline se zobrazují nejen texty, ale také aplikace, ze kterých jste text napsali. Po ťuknutí na text se okno rozbalí a vy získáte možnost kopírování a sdílení tohoto textu.

Nastavení aplikace

V nastavení aplikace Inputting+ lze měnit velikost plovoucího okna, jeho transparentnost, dále pak aktivovat/deaktivovat funkce “Undo a Redo”, hledání a nahrazení a již zmiňovaný Clip Stack. V nastavení rovněž nechybí blacklist, v němž lze označit všechny aplikace, u kterých nechcete, aby se plovoucí okno zobrazilo.

Zhodnocení

Inputting+ je užitečná aplikace pro práci s textem, která vám poměrně jednoduchým způsobem naservíruje základní úpravy typu “Undo” a “Redo” a vyhledávání/nahrazení textu. Společně s aplikacemi Clip Stack a inteligentním Inputting Timelinem vám Inputting+ usnadní kopírování, vkládání a automatické zaznamenávání textu.

Inputting Plus: Ctrl + Z/F/C/V
Inputting Plus: Ctrl + Z/F/C/V

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)