iNew V7: útlý číňan se zajímavou cenovkou

iNew V7 titulka

iNew je čínský producent smartphonů, jenž si o pozornost poprvé a hlasitě řekl uvedením modelu V3, který pro něj představoval první opravdu významný úspěch. Telefon za to vděčil především kombinaci vyvážené výbavy, líbivého designu a agresivní cenové politiky. Díky těmto vlastnostem si jej z čínských eshopů objednalo množství zákazníků z celého světa. Prostřednictvím neoficiálních dovozců lze telefon potkat i u nás a to nejen pod jeho původním označením ale také v rebrandované podobě jako THL T6S. Od uvedení iNew V3 na trh však uběhl již celý rok a tak výrobce přichází s nástupcem v podobě modelu iNew V7.

iNew V7

Tento nástupnický model v porovnání se svým předchůdcem představuje spíše pouze mírnou evoluci, ale výrobce se při jeho vývoji pevně držel receptu, který objevil u iNew V3 a to dalo vzniknout přinejmenším zajímavému zařízení. Menší zklamání přináší iNew V7 v oblasti procesoru. Stejně jako V3 jej pohání již starší MediaTek MT6582 disponující 4 jádry Cortex-A7 taktovanými na 1,3GHz, grafický čip Mali-400 byl však v tomto případě nahrazen novější a výkonnější variantou – Mali-450MP4. Naopak velmi příjemná pak je velikost operační paměti RAM dosahující hodnoty 2GB. Jako úložiště poslouží 16GB interní paměť rozšířitelná o paměťové karty microSD. Jako displej byl zvolen 5″ OGS IPS panel o rozlišení 1280 x 720 px. To v kombinaci s danou úhlopříčkou znamená dostatečnou jemnost 358 294 ppi. Příslibem kvalitních fotografií je fotoaparát se 16MPx CMOS snímačem Sony o světelnosti F2.0. Použitá baterie má podprůměrnou kapacitu 2100 mAh, výrobce slibuje výdrž až 180h v pohotovostním režimu, 6,5h přehrávání videí, či 15h hovoru.

iNew V7 1

iNew V7 nabídne také poměrně povedený a elegantní design. Jedinou, nicméně pro leckoho podstatnou, vadou na kráse jsou již podle fotek jasně patrné, široké okraje okolo displeje. S tím souvisí poměrně velké rozměry telefonu – 145mm na výšku a 74,9mm na šířku. Situaci se pak iNew V7 snaží zachránit tloušťkou 5,9mm (ovšem v nejtenčím místě).

iNew V7 2

Zmíněné parametry iNew V7 někomu možná znějí zajímavě, či lákavě, nicméně určitě se nejedná o nic, čím by tento telefon vyčníval z řady. Hlavní zbraní je v tomto případě cena. První čínské eshopy s mezinárodní působností totiž přijímají na iNew V7 předobjednávky za cenu 140$ díky čemuž se z telefonu rázem stává velmi zajímavá koupě.

Co na iNew V7 říkáte? Pořídili byste si jej za cenu pod 3.000Kč, nebo byste se poohlédli jinde?

 

Zdroj: iNewphone.com, GizChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)