IKEA začíná spolupracovat s Xiaomi: Uvidíme brzy levnější produkty chytré domácnosti?

spoluprace xiaomi ikea chytra domacnost

Čínské Xiaomi se stále snaží hledat nové cesty, jak proniknout na nové trhy. Další velkou vstupenkou má být nová smlouva s nábytkářským gigantem IKEA. Švédská společnost se v posledních letech pouští i do chytré domácnosti. A právě o chytré domácnosti bude pravděpodobně spolupráce. Detaily smlouvy nejsou prozatím veřejně známé, očekává se, že se ale klíčové body zveřejní brzy. Xiaomi také oznámilo zajímavé výsledky jejich produktů chytré domácnosti a umělé inteligence.

Budou se Xiaomi produkty prodávat v IKEA?

Existuje hned několik variant spolupráce mezi těmito dvěma giganty. V první řadě může Xiaomi vyrábět cenově dostupné produkty chytré domácnosti a IKEA na ně “nalepí” své logo. Druhou možností je to, že se začnou prodávat v IKEA přímo Xiaomi produkty. Třetí možností je to, že IKEA bude tvořit chytrý nábytek, který bude založen na platformě a hardwaru Xiaomi.

xiaomi ikea spoluprace

Čínská společnost se pochlubila také tím, že jde o největšího výrobce IoT na světě. Xiaomi ovládá 1,7 procent trhu, což je více než má Apple, Amazon, Google nebo třeba Samsung. Všechny tyto společnosti mají pokrytí trhu menší než 1 procento. Xiaomi jen ve třetím čtvrtletí prodalo 132 milionů zařízení chytré domácnosti. Pomáhá tomu i fakt, že investuje do společností. Ať už to dopadne jakkoliv, bude zajímavé sledovat, kam se obě společnosti vydají ve stále poměrně novém segmentu trhu. Hlavní boom produktů chytré domácnosti nás teprve čeká v následujících letech, obzvlášť v Česku, kde se ještě oficiálně nepodporují chytří asistenti, tedy mozek celé chytré domácnosti.

Těšíte se na produkty chytré domácnosti od Xiaomi a IKEA?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)