TOPlist

Aplikace IKEA dostala úžasnou funkci. Pomůže vám s vytvořením ideálního interiéru

ikea kreativ
  • IKEA využívá rozšířenou realitu už delší dobu, nyní přišla s dalším vylepšením
  • Modul IKEA Kreativ je součástí mobilní aplikace a je jednoduché ho používat
  • Po naskenování prostoru můžete navrhnout rozložení nábytku na mobilu nebo v prohlížeči

Společnost IKEA si s rozšířenou realitou pohrává už delší dobu. Nyní se pokusila posunout hranice možného zase o kousek dál s IKEA Kreativ.

IKEA Kreativ je součástí aplikace IKEA, kterou si stáhnete z obchodu Play. Po spuštění jsem modul chvíli hledal, ale je hned na hlavní stránce aplikace, jen je schovaný úplně dole. IKEA Kreativ nás pak už navádí, co máte dělat.

Snímání prostoru v IKEA Kreativ

Nejprve jsem narazil na nekompatibilitu modulu pro AR, ale aplikace mě naštěstí sama navedla na správný odkaz v Play a po aktualizaci jsem mohl pokračovat. Pak pořídíte záběr místnosti. V dalším kroku musíte záběr nasnímat speciálním způsobem, kdy nejprve zarovnáte původní fotografii se záběrem z fotoaparátu a pak děláte mobilem osmičky. Následně vás aplikace vyzve, abyste udělali krok stranou (je jedno kterým směrem) a zopakovali snímání.

V dalším kroku se data odešlou na server, ale aplikace po vás chce přihlášení. Pokud účet nemáte, můžete se zaregistrovat. Nic proti účtu v IKEA, slevy pro členy IKEA Family stojí občas za to, ale ocenil bych upozornění na nutnost přihlášení už před snímáním.

Zpracování dat trvá pár minut, aplikace vás upozorní, až bude vše připraveno. Můžete pokračovat v aplikaci nebo získat odkaz, kterým otevřete v prohlížeči na desktopu nebo notebooku.

Návrh v prohlížeči

Nejprve jsem vyzkoušel, jak se bude pracovat s prohlížečem. Aplikace se načte z odkazu a můžete navrhovat. Ve výchozím stavu máte k dispozici sortiment podle místnosti, kterou jste zvolili, ale můžete si vybrat cokoliv kamkoliv.

Ovládání je intuitivní. Nábytkem můžete posouvat sem a tam a různě ho otáčet. Aplikace má trochu problémy s překrytím a předměty sebou vzájemně prostupují, ale není to něco, co by vyloženě vadilo.

Návrh v mobilní aplikaci

V mobilní aplikaci se pracuje také výborně. Můžete posoudit, jak přesné modelování je, když jsem k našemu stolu a židlím z IKEA přidal ještě jednu virtuální. Že nesedí barvy je dáno osvětlením, ale rozměry jsou zakresleny do prostoru opravdu přesně.

 

Po ukončení návrhu si můžete práci uložit, sdílet nebo rovnou objednat.

Využijete návrh místnosti?

Zdroj: IKEA

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)