TOPlist

IKEA uvedla chytrý senzor Vindstyrka. Prověří vzduch skrz naskrz

IKEA chytrý senzor Vindstyrka

Populární nábytkářský gigant IKEA brzy pošle na trh nový kousek smart home elektroniky. Firma před několika hodinami představila chytrý senzor jménem Vindstyrka, který se umí postarat o analýzu celé řady vlastností ovzduší ve vnitřních prostorech. Kromě běžného měření teploty a vlhkosti vzduchu umí posoudit také množství polétavého prachu (PM 2,5) nebo různých organických chemikálií (TVOC).

„Přestože většinu času trávíme v interiéru, mnozí z nás zapomínají na znečištění ovzduší uvnitř budov. Považujeme za samozřejmé, že vzduch v našich domovech je čistý, ale drobné každodenní činnosti, jako je vaření nebo úklid, mohou přispívat ke špatné kvalitě ovzduší stejně jako průmysl nebo doprava. Naší ambicí bylo vytvořit cenově dostupný vysoce výkonný senzor kvality vzduchu, který by našim zákazníkům pomohl lépe si uvědomit kvalitu vzduchu, který ve svých domovech dýchají,“ říká produktový šéf IKEA Henrik Telander.

IKEA Home smart
IKEA Home smart

Po připojení k nedávno představenému rozbočovači Dirigera umožňuje senzor odečítat úrovně kvality vzduchu v interiéru a zobrazovat je v chytré aplikaci IKEA Home. V té pak mohou uživatelé také povolit, aby chytrý senzor Vindstyrka spouštěl další chytrá zařízení. Zařízení by mělo vyrazit na všechny trhy, kde IKEA působí, v dubnu. Cenu zatím neznáme.

Analyzujete nyní doma nějak kvalitu vzduchu? Jak?

Zdroj: IKEA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)