Máte tuhle IKEA nabíječku? Okamžitě ji přestaňte používat, je nebezpečná

ikea nabíječka usb popáleniny
  • IKEA už poměrně dlouho prodává praktickou nabíječku ÅSKSTORM
  • Nyní ji stahuje z prodeje, kabel je náchylný k poškození, což může vést k úrazu
  • Všem zákazníkům vrátí firma peníze i bez předložení dokladu o koupi

IKEA na svém oficiálním webu publikovala informaci a naléhá na své zákazníky, aby nepoužívali (a ideálně vrátili) USB nabíječku ÅSKSTORM (40 W, tmavě šedou), kvůli potenciálnímu nebezpečí způsobenému poškozením napájecího kabelu. Jestliže tedy nabíječku na obrázku poznáváte, měli byste ji okamžitě přestat používat.

Švédská společnost v textu informuje, že přestože podrobuje své produkty důkladnému testování, aby zajistila jejich bezpečnost a soulad s platnými zákony a normami, se přišlo na skutečnost, že napájecí kabel nabíječky ÅSKSTORM (číslo výrobku: 50461193) může být náchylný k poškození. To se může stát při častém omotávání kabelu kolem nabíječky nebo jeho ohýbání. Pokud dojde k poškození kabelu, může dát vám nabíječka pořádnou ránu elektrickým proudem nebo způsobit popáleniny.

Všem zákazníkům vrátí IKEA peníze (tedy 399 korun) a to i bez předložení dokladu. Zároveň produkt stahuje z prodeje a za jakékoliv nepříjemnosti se omlouvá. Pro další informace pak doporučuje kontaktovat zákaznickou linku na čísle +420 296 181 650.

Jaké máte zkušenosti s výrobky IKEA?

Zdroj: IKEA

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)