Dnes pokračujeme s dalším zdravotním produktem od iHealth. A to s chytrým pulzním oxymetrem, který se nazývá iHealth AIR PO3. Zařízení slouží k měření saturace krve kyslíkem a zároveň umí měřit i srdeční tep.
Balení oxymetru iHealth Air je standardní a příliš se neliší od jiných produktů této společnosti. Jedinou odlišností je to, že v balení naleznete provázek, abyste si mohli oxymetr pověsit například na krk. Kromě provázku je dále v balení samotný oxymetr, microUSB kabel na nabíjení a manuály.
Jedná se o malé a přenosné zařízení. Rozměry jsou 62 x 33 x 28 mm, bez problémů jej schováte do kapsy anebo třeba do batohu. Designově se téměř neliší od oxymetrů v nemocnicích, ono se ani v tomto odvětví nedá moc vymyslet. Vyroben je převážně z plastu a malá část, která chrání microUSB konektor, je vyrobena z plastu. K dispozici je v bílé barvě. Přístroj má pouze jedno tlačítko, se kterým se zařízení aktivuje. Na vrchní straně je schovaný jednoduchý LED displej, který má zelené podsvícení. Na něm rovnou vidíte naměřené hodnoty a díky tomu nemusíte vůbec využívat telefon.
Hodnoty na displeji se dají bezproblémově přečíst. Kromě zobrazení hodnot slouží tak k upozornění na nízkou baterii a ukazuje, jestli je oxymetr propojen s telefonem přes Bluetooth. U ostatních iHealth produktů jsme se dočkali různých dodatečných funkcí jako je měření teploty či vlhkosti. U tohoto zařízení nic podobného nenalezneme. Oxymetr splňuje základní certifikaci IPX1, což znamená ochranu proti kapající vodě. Kapalinám byste se tak měli rozhodně vyhnout.
Párování probíhá zcela jednoduše. Při první aktivaci stačí zmáčknout jediné tlačítko, oxymetr se spustí rovnou i s aktivním Bluetooth. Na telefonu se k němu jednoduše připojíte a spárujete s aplikací. A to buď pro Android nebo iOS. Propojení se povedlo na poprvé, neměli jsme problém ani s telefonem, na kterém běžela betaverze Androidu Q.
https://www.youtube.com/watch?v=qAF7bhKT9io
K propojení potřebujete iHealth účet, který můžete zdarma vytvořit přímo v aplikaci. Výhoda tohoto účtu je v tom, že můžete následně prohlížet údaje i na PC. Jelikož se používá stejná aplikace iHealth MyVitals jako u jiných iHealth produktů, tak stále zůstává podpora češtiny.
Měření s oxymetrem iHealth Air
Pulsní oxymetr nepatří mezi rozšířené zdravotní zařízení podobně jako třeba tlakoměry či glukometry. Slouží k měření saturace krve kyslíkem. Se zařízením se setkáte hlavně v nemocnicích, jedná se o ten „kolík“, který máte na prstu. iHealth tohle zařízení převedlo do přenosné formy, takže si můžete kdykoliv změřit.
Saturace krve kyslíkem se označuje také zkratkou SpO2. Samotné měření je zcela jednoduché. Uvnitř jsou dva senzory, které svítí na prst. Ideálně by se měl používat ukazováček, prostředníček anebo prsteníček. Funguje ale i s malíčkem. Pokud nicméně použijete palec, tak se dočkáte poměrně podivných výsledků a ostatně i sama společnost v manuálu informuje, že oxymetr není určen k měření palce.
Po chvíli měření uvidíte na displeji hodnotu SpO2. A to v procentech (rozsah je 70% až 99%), přesnost měření je +- dvě procenta. Druhá hodnota, kterou uvidíte přímo na displeji je srdeční tep. U něj zvládá rozsah 30 – 250 bpm a přesnost je opět +- 2 procenta. Přenos dat do aplikace je téměř okamžitý. Na telefonu následně navíc uvidíte i hodnoty „PI“ neboli Perfuzní index. To je poměr okysličené krve, která se dostává do místa měření s každým tepem. Baterie má kapacitu 390 mAh. Pokud oxymetr nepřipojíte k telefonu, tak o data nepřijdete. Má v sobě paměť na 100 posledních měření.
Aplikace iHealth MyVitals
Opět se jedná hlavně o opakování z předchozích recenzí iHealth produktů. V první řadě by si zasloužila nový design, který odpovídá roku 2019. Potěší možnost propojení s Google Fit. Aplikace je určena pro více produktů iHealth, pro oxymetr slouží sekce „Pulzní oximetr“. Po klepnutí na tlačítko se vám zobrazí tři položky – měřit, přehled a trendy. Jedná se tak identické rozložení jako u vážení či tlakoměrů.
V první záložce měřit vám aplikace ukáže, jestli máte připojený oxymetr. Zároveň se zde nachází možnost přidání údajů manuálně. Druhá sekce je klasický přehled posledních měření. V náhledu vidíte výsledky SpO2, pulz i PI, takže ani nemusíte rozklikávat jednotlivá měření. V nich se totiž nedozvíte žádné nové informace, pouze k nim můžete přidat poznámku. Poslední část trendy jsou grafy, na kterých můžete sledovat dlouhodobý hodnoty. V nastavení vidíte informace o softwaru a zbývající baterii.
Oxymetr iHealth je k dispozici v mnoha obchodech. Cena začíná na částce 2 198 Kč. K dispozici je pouze v jedné barevné variantě – bílé.
Závěr recenze iHealth Air PO3
Jedná se o dobře fungující oxymetr, který nemá mnoho chyb. Pokud hledáte oxymetr, který zároveň můžete propojit s telefonem a data rychle dostat do digitální podoby, tak je iHealth Air dobrou volbou. Obzvlášť pokud máte více zařízení této společnosti. Čím více jich vlastníte, tím lepší dostáváte analýzu o vašem těle.
Hodit se to může, pokud to se sportováním, fitness a zdravým životním stylem myslíte opravdu vážně a chcete mít dobrý přehled o vašem těle. Za propojení s telefonem si však musíte připlatit. Na trhu existují levnější oxymetry s obdobnými funkcemi, až na možnost propojení s telefonem.
Klady
+ Skvělé zpracování + Rychlé měření SpO2 a PI + Měření srdečního tepu + Přehledná aplikace v češtině + Malé rozměry
Komentáře (0)
Přidat komentář