Hudba na cesty? Řekněte Spotify trasu a naplánuje vám playlist

Spotify playlist na cesty

Hudební streamovací služba Spotify přišla s dalším zajímavým způsobem, jak svým uživatelům usnadnit výběr hudby. Abyste si nemuseli lámat hlavu s hudebním podkresem pro vaši dlouhou cestu autem, dokáže vám nově poskládat playlist na základě délky cesty a dalších parametrů. Nová funkce se jmenuje “Soundtrack your Ride” a seznam skladeb umí generovat jak v aplikaci, tak i na webu. Spotify playlist na cesty vygeneruje po zadání trasy (nebo její délky) a vyplnění krátkého kvízu.

V nastavení této nové funkce budete nejprve vyzváni k zadání trasy, což poslouží hlavně jako odhad pro celkovou délku playlistu. Zatím se nám na Soundtrack your Ride webu nepodařilo zadat žádné evropské město, natož lokace v České republice. Funkce zadání konkrétních bodů zatím funguje asi jen v USA. V tomto případě se nás tedy na našem území zatím týká jen obyčejné zadání délky trasy v hodinách a minutách. Pokud Spotify nešel až tak daleko, že by dokonce doplňoval do playlistu umělce z míst, kterými projíždíte (například typický jižanský rock třeba v Alabamě), tak je vlastně jedno, že zadáte pouze čas.

Soundtrack your Ride Spotify playlist na cesty kviz spolujezdci

Podobu výsledného playlistu pak ale určí zejména odpovědi na následující pětikrokový kvíz. Je otázkou, jak velký vliv mají odpovědi na celkový Spotify playlist na cesty a jak celá automatizace funguje, ale třeba se to někdy dozvíme. V kvízu postupně zadáte složení posádky auta, oblíbený hudební styl, preferovanou atmosféru v autě, nejoblíbenější skladbu do auta, a taky typ vašeho vozu. Výsledkem je kvíz sestavený na základě zadaných parametrů a namixovaný s vašimi oblíbenými skladbami.

Spotify – hudba a podcasty
Spotify – hudba a podcasty

Jaký playlist na cesty sestavil Spotify vám?

Zdroj: Spotify

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý myší zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse roky nosí starý OnePlus2, ale nikdy neodmítne možnost vyzkoušet… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (5)