TOPlist

Huawei chce u starších mobilů nabízet zvětšení úložiště

Huawei zvětšení úložiště

Systém a jeho součásti zabírají čím dál více místa a u některých starších mobilů s menším úložištěm se může objevit problém s nedostatkem prostoru. Tato skutečnost motivovala čínskou společnost Huawei k tomu, že začne majitelům takto „ohrožených“ telefonů nabízet speciální servisní službu. Zatím v domácí zemi, ale postupně snad prý i v dalších částech světa, umožní zákazníkům za poplatek od 369 yuanů (asi 1200 Kč) nechat si s v servisu provést zvětšení úložiště. Přesněji řečeno rovné zdvojnásobení.

Služba se bude zpočátku týkat několika vybraných modelů a v servisech budou dostupné náhradní vnitřní paměti o velikostech 128, 256 a 512 GB. Od července jsou již na seznamu vlajkové řady P a Mate z generací 9, 10, 20 a 30. Do konce roku by v programu měly přibýt modely ze série Nova od varianty 2 až po sedmičku.

Huawei zvětšení úložiště přehled

Huawei nabízí zvětšení úložiště mimo jiné prý z toho důvodu, že jeho nový systém HarmonyOS zabírá více místa než dosavadní Android s EMUI nadstavbou. Umožní tak zákazníkům se starším mobilem jednodušeji setrvat u jeho prostředí, což se mu pochopitelně vyplatí. Současně to ale nepochybně pomůže v oblasti dlouhodobější udržitelnosti elektroniky a lidé nebudou muset ihned shánět další telefon.

Dostačuje vám vaše úložiště v mobilu?

Zdroj: Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)