Huawei vyvinul plně funkční vlastní systémy pro smartphony i PC. Využívat je ale nechce

huawei vlastni systemy

Huawei má k dispozici plně funkční systémy pro chytré telefony i PC. Vývoj už začal před sedmi lety a nyní jsou systémy připraveny na vydání. Nicméně Huawei je nechce vydat a může se stát, že ani nikdy systémy neuvidíme. Proč?

Huawei má plán B. Společnost vyvinula vlastní systémy pro telefony i PC

Huawei počítá i s nejhorší variantou, v případě, že by “tahanice” v USA vedly k zákazu používání amerických technologií, kde patří i systémy Android a Windows. Šéf společnosti Huawei prozradil, že připravili vlastní systémy, pokud se stane, že společnost dostane zákaz na využívání Androidu a Windows. Mají vlastní plán B.

Huawei začal pracovat na systémech již v roce 2012. A to, když se poprvé zahájilo vyšetřování v USA. To je hodně zajímavé, protože v té době byla společnost mnohem menší a je zajímavé, že už v té době počítala společnost s tím nejhorším, i když obvinění v té době nebyly tak závažné jako nyní.

usa obvinily huawei podvod kauza huawei

Huawei nedávno žaloval USA. Šlo o reakci ne nedávný zákaz, kdy vláda USA zakázala významným vládním dodavatelům používat Huawei zařízení. Zákaz je podle čínské společnosti protiústavní. Čínská společnost zároveň dodala, že zákaz způsobí to, že v Americe se zpomalí budování 5G sítí.

Richard Yu, šéf společnosti Huawei dodal, že raději spolupracují s Googlem nebo Microsoftem, ale v případě nejhoršího scénáře jsou připraveni na přechod na vlastní systémy. A pokud si myslíte, že to je Sci-Fi, aby USA zakázaly společnostem spolupracovat s Huawei, tak se stačí podívat na ZTE.

NUKIB varovani huawei zte bezpecnostni hrozbou cesko

V polovině minulého roku přerušila společnost podnikání po smrtících sankcích USA. Původně byl zákaz na 7 let, nakonec společnost vyjednala zrušení sankcí po třech měsících, ale s podmínkou výměny vedení a pokutou v desítkách miliard. Pokud by se něco podobného stalo u Huawei, zrušení sankcí by bylo mnohem komplikovanější a troufáme si říct vzhledem k tomu, jakým gigantem Huawei je, by to bylo v podstatě nemožné.

Chtěli byste radši, aby Huawei telefony a PC měly vlastní systém než Android respektive Windows?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)