Huawei pracuje na vlastním systému pro telefony, potvrdil viceprezident společnosti

huawei vyviji vlastni system

Už dříve se spekulovalo nad tím, že Huawei připravuje vlastní systém pro mobilní telefony. Delší dobu využívá čínský výrobce systém Android, na který nabaluje nadstavbu EMUI. Nyní už ale víme, jak to je, nové hodně zajímavé informace prozradil viceprezident společnosti Bruce Lee.

Huawei pracuje na novém mobilním operačním systému

Zatímco budování nadstavby, která je nad systémem Android je běžnou věcí mnoha výrobců. Úplně vlastní systém už není tak obvyklý. Kromě Androidu má pouze Apple vlastní iOS. Samsung má ještě Tizen, který může teoreticky fungovat s chytrými telefony, ale nevyužívá ho. Několik let pracuje i samotný Google na systému Fuchsia. Dalším výrobcem, který bude mít vlastní systém, má být Huawei.

huawei p smart telefon

Alespoň to tvrdí viceprezident společnosti Bruce Lee. Neprozradil ale žádné další informace, jen to, že se vyvíjí. Je možné, že Huawei chce mít záložní plán pro případ, kdyby se v budoucnu něco pokazilo. Android je open sourse systém, jenže služby Google Play a další funkce a nástroje od Googlu nejsou otevřené. A to by mohl být problém. Protože Android bez služeb od Googlu je poloviční.

Pokud by vláda USA chtěla zastavit Huawei, tak to pravděpodobně nebude takový problém. Už něco podobného se stalo tento rok s menší čínskou společnosti ZTE, která částečně přerušila podnikání. A není zrovna nic tajného, že USA se společnosti Huawei obávají hlavně ve spojení se špionáží a přímím napojením na vládu Číny. Zrovna nedávno USA varovaly spojence před společnosti Huawei.

politika huawei usa zte zakaz

Huawei je momentálně druhým největším výrobcem telefonů na světě. A to v podstatě jen kvůli tomu, že se oficiálně neobjevuje v USA. Jinak už by pravděpodobně byl jedničkou na trhu. V případě eskalace problémů s USA by se mohlo stát, že by v krajním případě byl Google nucen ukončit podporu Huaweie. Druhou možností, proč Huawei tvoří vlastní systém je to, že vidí na trhu šanci. Android zde nebude věčně, i Google jej plánuje nahradit v blízké budoucnosti, ať už s Fuchsia OS nebo jiným systémem.

Těšíte se na vlastní systém od Huaweie?

Zdroj: mysmartprice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)