Systém od Huawei má nahradit Android i Windows. Brzy jej ale neuvidíme

huawei vlastni system

Šéf Huawei Richard Yu už před několika měsíci prozradil, že mají připravený alternativní systém, pokud se vztahy s USA zhorší a nebudou moct používat Android. Zhoršení přišlo minulý týden, když se Huawei zařadil na tzv. Entity list. Kvůli kterému nemůžou americké společnosti s čínskou firmou spolupracovat a obchodovat. A i když byl zákaz odložen o 90 dní, tak podle posledních zpráv je Huawei připraven vydat vlastní systém Hongmeng.

Systém od Huawei nepřijde tak brzy, jak se předpokládalo

Dřívější zprávy hovořili o tom, že bychom se nového systému od Huawei mohli dočkat již na podzim tohoto roku a přinejhorším na jaře 2020. Ostatně i přímo šéf Huawei hovořil o tom, že mají systém připravený. Skutečnost má být ale trochu jiná.

Na systému pracují od roku 2012 a mělo jít o záložní plán, protože už v té době byly vztahy s USA napjaté. Nazývat by se mohl Hongmeng OS a určen má být nejen pro telefony, ale i PC, tablety, chytré hodinky a další produkty chytré domácnosti. Server theinformation.com přinesl další informace, které už nejsou z pohledu Huawei tak veselé.

emui nadstavba 9.1 aktualizace huawei honor

Systém Huawei je prý ještě hodně daleko k tomu, aby byl připravený na vydání. Tomu ostatně nasvědčuje i to, proč jsme neviděli žádné fotografie či videa. Uvnitř společnosti je označován jako Project Z a údajně Huawei spoléhá, že vývojáři budou tvořit vlastní aplikace a hry pro tento systém. Nemají se tak vůbec podporovat Android aplikace.

Důvod, proč systém nemusíme ještě delší dobu vidět je to, že původně byl určen pro domácí čínský trh. Huawei nepočítal s tím, že takto rychle by měl nahradit Android (a Windows) na globálním trhu. Vývoj tak musel být překopán a nyní jej musí plánovat jako hlavní platformu pro vlastní výrobky.

Myslíte si, že se dočkáme brzkého představení Huawei systému?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)