Huawei si ulehčil práci. Domluvil parádní náhradu za Google Mapy

Huawei TomTom náhrada Mapy Google

Jak Huawei nahradí Google aplikace ve svých budoucích telefonech, když stále platí zákaz od Ministerstva obchodu USA? Na tuto otázku už čínská firma částečně odpověděla v dřívějších vyjádřeních. Zmiňovala se o přípravě vlastních náhradníků za základní Google aplikace a taky masivním rozšiřování jeho Huawei AppGallery. Obojí pro celosvětový trh a to do konce roku 2020. Se zajímavou novinkou teď přišli zástupci firmy TomTom, která je proslulá svými mapami a navigacemi. Nizozemská společnost je s Huawei dohodnutá na poskytnutí jejích služeb v zařízeních této značky. Původní Mapy Google tedy nevystřídá řešení přímo od Huawei, ale navigace a mapové podklady od TomTom. Náhradu má tak čínský výrobce velmi dobrou.

dostupnost Huawei Mobile Services

K uzavření dohody prý došlo již před nějakou dobou, ale nizozemská firma si zatím nechávala informaci pro sebe. Další podrobnosti, například kolem sumy za poskytnutí těchto služeb, mluvčí společnosti TomTom Remco Meerstra neprozradil. Nicméně je teď jasné, že minimálně v jedné oblasti se čínské firmě ulehčilo. Huawei nebude muset vyvíjet vlastní nebo používat open-source variantu map a navigací, Mapy Google spolehlivě nahradí TomTom.

Nizozemská firma už má zkušenosti i s navigacemi pro telefony a od loňska se hodlá soustředit právě na software. Svou divizi na výrobu hardwarových navigací do aut prodala japonské společnosti Bridgestone. Spolupráce s Huawei by měla být výhodná pro obě strany. A dá se očekávat, že nejde o poslední oznámení kontraktu čínské společnosti s někým významným, kdo jinou další Google aplikaci nahradí.

Co říkáte na takového náhradníka? Máte rádi TomTom mapy a navigace?

Zdroj: Reuters

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)