Huawei má patent na sluchátka, která změří okysličení krve

Huawei sluchátka měření okysličení krve SpO2 patent

Už jsme si zvykli, že nositelná elektronika slouží k zaznamenávání pohybových aktivit či analyzování zdravotního stavu. Výjimku tvoří bezdrátová sluchátka, která mají jiný primární úkol, nicméně i u nich se objevují pokusy o rozšířené funkce spojené s posuzováním lidského těla. Není úplnou novinkou, že jsou špunty schopné například měřit tep. Společnost Huawei, jejíž hodinky a náramky v tomto oboru odvádějí skvělou práci, chce jít ale nejspíš ještě dál. Má patent na sluchátka, která by měla měřit SpO2 neboli okysličení krve.

Huawei sluchátka měření okysličení krve SpO2 patent výkres

Zamýšlené špunty by pochopitelně měly získávat potřebné údaje pouze z lidského ucha, což není snadný úkol. Sluchátko dle nákresu a popisu obsahuje dva kontakty, mezi nimiž by docházelo k měření. Když je sluchátko umístěno v uchu, první kontaktní část se dotýká přední části dutiny (tragus) a druhá zase té zadní (concha). Jak se zdá, touto možností analýzy okysličení krve se již někteří vědci zabývali a prý je proveditelná.

Jakým zařízením si hlídáte okysličení krve?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)