Dle nejčerstvějších spekulací se Huawei chystá prodat Honor. Proč?

Huawei se chystá prodat Honor

Huawei se dost možná chystá prodat svou dceřinou společnost Honor. S touto poměrně nečekanou zprávou přišel analytik Ming-Chi Kuo, který tvrdí, že se Huawei velice pravděpodobně k tomuto kroku chystá. Důvod je pak zřejmý.

Huawei se možná chystá prodat Honor

Huawei chce osvobodit Honor od sankcí v USA a proto se značku chystá pustit. Bude tedy moci fungovat jako každá jiná značka zabývající se mobilními telefony. Bude tedy moci nakupovat mobilní čipsety a další potřebný hardware od dodavatelů, od kterých nyní nemůže Huawei odebírat. Existuje zde i varianta, že bude společnost dělat opravdové vlajkové lodě. Tedy, už teď dělá Honor skvělé telefony, avšak ke každému z nich existuje prémiovější varianta od Huawei.

Huawei se chystá prodat Honor

Analytik Kuo dále sdělil, že bude tento krok přínosný nejen pro Honor, ale také pro dodavatele komponentů a průmysl v Číně jako takový. Zaměstnanci společnosti Huawei však toto tvrzení vyvracejí. Na verdikt si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Jaký názor máte na značku Honor?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)