Huawei chce prý v červnu vypustit první testovací 6G satelity

Huawei první 6G satelity

Zatímco v mnoha částech moderního světa stále probíhá (a někde i roky ještě bude) zavádění páté generace mobilních sítí, takzvané 5G, některé společnosti se už chystají na využívání generace další. Pochopitelně mezi ně patří i Huawei, který je na špici mezi největší současnými budovateli 5G infrastruktury. Čínský gigant ve spolupráci se společenstvím China Mobile prý chystá v tomto oboru další velký krok. Podle čínských státních médií Huawei plánuje na oběžnou dráhu vypustit první 6G satelity. A to už v červnu.

6g sit

Proč zrovna satelity? 6G technologie si totiž s ohledem na vyvinutou technologii komunikace nevystačí s pozemními vysílači. A šířeno musí být z oběžné dráhy. Družice, které se mají postarat o prvotní testování této novinky, prý budou zatím dvě. Už v roce 2019 přitom čínská společnost sdělila plány, že by jich mělo být ve finále více než deset tisíc. První 6G satelity od Huawei poprvé reálně ukáží, jak je na tom 6G s konektivitou a hlavně rychlostmi. Plány jsou totiž velmi optimistické. 6G by mělo dosahovat padesátinásobku rychlosti 5G.

Jak vnímáte zavádění nových sítí?

Zdroj: GlobalTimes

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)