Huawei představil nadstavbu EMUI 10. Jaké novinky společnost přichystala?

emui 10 predstaveni

V uplynulých dnech se mluvilo hlavně o systému Harmony OS, nicméně Huawei představoval i novou nadstavbu EMUI 10. K dispozici bude s Androidem Q a mezi novinkami se nachází redesign uživatelského prostředí, tmavý režim, vylepšený výkon a několik dalších věcí. Pojďme se na ně podívat.

Aktualizace na nadstavbu EMUI 10 začínají již v září

V první řadě se změní design uživatelského prostředí. Sice ne tolik, jako jsme v uplynulých letech mohli vidět u Samsungu či Xiaomi, ale i tak si změn všimnete. Změnily se animace a v celém systému se používá více zaoblení. Huawei se tak vydává podobným směrem jako Google. A když je řeč o Googlu, tak nemůžeme nezmínit tmavý režim.

Huawei EMUI 10 Official Introduction

Huawei EMUI 10 Official Introduction

V Androidu Q přinese Google systémový tmavý režim. Huawei nabídne tmavý režim pro nadstavbu EMUI i vlastní aplikace. To ale není vše, čínská společnost přichystala podporu tmavého režimu i pro aplikace třetích stran. Dále se uživatelé můžou těšit na nové styly u hodin či kalendáře a také více možnosti pro Always On Display. Po stránce výkonu Huawei vylepšil soubory systém EROFS, výsledkem mají být ještě rychlejší reakce systému. Vyjde rovněž nová verze GPU Turbo, která přinese podporu více her, menší odezvu a rychlejší přepínání mezi hrami.

Huawei ukázal i nové pokročilé propojení s počítači či notebooky. K PC půjde bezdrátové připojit telefon, na monitoru následně můžete streamovat obrazovku telefonu. Budete moct přenášet soubory a odpovídat na zprávy. Zajímavější je funkce Huawei HiCar, která umožní spárovat telefon s vozidlem a následně promění telefon v infotainment systém. Půjde ovládat hudba, navigace či třeba klimatizace. Trochu horší to bude s podporou této funkce, momentálně údajně funguje pouze se 120 modely aut. Seznamu bychom se měli dočkat později.

Multi Screen Collaboration : Huawei EMUI 10

Multi Screen Collaboration : Huawei EMUI 10

Jako první se nadstavby EMUI 10 dočkají majitelé chystaných telefonů řady Huawei Mate 30. Majitelé telefonu Huawei P30 se můžou těšit v září na betaverzi. Přesněji 8. září začne v prvních regionech betaverze aktualizace vycházet.

Jak se vám líbí nadstavba EMUI 10?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)