Huawei P50 bude zřejmě první řadou se systémem HarmonyOS

HarmonyOS už v Huawei P50

Když proběhla oficiální prezentace telefonu Huawei Mate X2, sdělil generální ředitel společnosti Huawei Richard Yu, že bude tento telefon disponovat systémem HarmonyOS. Dle jeho slov se bude jednat o jeden z prvních telefonů s tímto systémem. Nyní to však vypadá, že by ho mohl ještě jeden telefon předběhnout. Operační systém HarmonyOS totiž dostane řada Huawei P50.

HarmonyOS už v Huawei P50

Richard Yu potvrdil, že ještě v prvním čtvrtletí roku 2021 vydá Huawei telefon se systémem HarmonyOS. Vzhledem k tomu, že toto období končí 31. března se nejvíce mluví o Huawei P50. Mluví se však o tom, že globální verze bude stále dodávána s Androidem a nadstavbou EMUI a nový systém se dostane pouze do Číny. To ale zatím potvrzené není.

Huawei P50 Pro – BREAKING RECORDS!

Huawei P50 Pro - BREAKING RECORDS!

Osobně nevíme, jestli je to pro zákazníky výhra. Každopádně je třeba Huawei ocenit alespoň za to, co dokázal během několika měsíců vyprodukovat a se sankcemi od USA se firma vypořádala na výbornou. Na druhou stranu má Huawei v plánu pokračovat se spoluprací s USA. Donald Trump totiž skončil a tak cítí čínský gigant příležitost pro napravení vztahů. Je tedy možné, že se jednoho dne dočkáme telefonů Huawei jak s HarmonyOS, tak s Androidem spolu s Google službami.

Těšíte se na systém HarmonyOS?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)